22:16, 24 Січня 2022

У Луцьку підприємці скаржаться на здорожчання вартості опалення

До голови Луцької районної ради Олександра Омельчука звернувся власник магазину у Луцьку зі скаргою на здорожчання вартості опалення. З його слів, послуги «Луцьктепла» для магазину площею у 60 квадратних метрів обійшлися у майже 7 тисяч гривень за місяць.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької райради.

«Люди не розуміють, що «Луцьктепло», Луцька територіальна громада не мають власних газових родовищ чи свердловин, вони купують газ. Тому в рамках підписання Меморандуму для комунальних підприємств громад вартість газу становить 16,5 гривні за куб, «Луцьктепло» продає для споживачів за ціною 16,9 гривні», – пояснює Олександр Омельчук.

Саме тому голова райради наголошує, що Луцька районна рада постійно проводить роз’яснювальну роботу для бізнесу та населення, щоб вони не звинувачували у піднятті цін за газ територіальні громади та комунальні підприємства.

«Це претензії до державних мужів, які у літній період не забезпечили країну газом та не закачали у сховища достатню кількість «блакитного палива», аби сьогодні уникнути соціальної напруги.

Як свідчить досвід підприємців, які опалюють приміщення, маючи власні газові котельні, то вартість тисячі кубів газу для них вартує 65 тисяч гривень, а з лютого – буде 80 тисяч. «Луцьктепло» виставляє рахунки по 16,9 гривні за куб. Різниця у чотири рази, і вона є суттєвою.

Перехід на електрику теж не є надто раціональним рішенням, адже для бізнесу вартість кіловата становить 7,5 гривні»,  – вважає голова районної ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: