13:09, 23 Серпня 2021

У Луцьку підняли найвищий Державний Прапор України в області

Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України відбулися в обласному центрі сьогодні, 23 серпня, біля найвищого флагштоку Волині. Відтак, у Луцьку замайорів найбільший синьо-жовтий стяг в області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Участь у церемонії підняття Державного Прапора України взяли голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, Луцький міський голова Ігор Поліщук, а також працівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій, учасники АТО, ліцеїсти, представники духовенства та громадськість міста.

«Вперше по всій країні державний символ підіймається на повен зріст – найвищі флагштоки в кожному регіоні дають можливість бачити його не тільки в Європі, а й у всьому світі», – виголошує ведуча.

Опісля з екранів звучить привітання з державним святом Президента України Володимира Зеленського, який взяв участь у церемонії підняття найбільшого Державного Прапора у географічному центрі України – селі Мар’янівна Шполянського району Черкаської області.

Саме тут з нагоди 30-ї річниці Незалежності України встановлений унікальний арт-комплекс «Географічний центр – серце України».

«У 30-ту річницю відновлення нашої незалежності ми піднімемо його саме тут – у географічному центрі України. Саме тут б’ється серце України. Це арт-об’єкт, навколо якого розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють наші 24 області та наш Крим. Це дійсно символ того, що підніматися вгору та бути на висоті набагато легше разом. І сьогодні в небо одночасно здійматимуться тисячі наших державних прапорів. В усіх регіонах, в усіх містах, по всій Україні та за її межами», – сказав Глава держави.

Президент зазначив, що синьо-жовтий стяг – це більше ніж прапор, це символ нашої великої української сім’ї, та подякував усім, хто робить кольори Державного прапора України відомими й поважними в Україні та світі.

«Сьогодні нас об’єднає спільна дія, спільна мета: ми разом піднімаємо прапор і маємо піднімати Україну. Тільки разом. І тільки вгору», – наголосив Володимир Зеленський.

Після виступу Глави держави одночасно державні прапори були підняті в усіх регіонах України, де в межах Національної програми «Велике будівництво» були споруджені спеціальні флагштоки.

На Волині також піднято найбільший Державний Прапор України в області – розмір полотнища 8х12 м, висота флагштоку 50 м.

«Сьогодні ми відзначаємо одне з найбільших національних свят – День Державного Прапора України, – зазначив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. – Під цим прапором Україна пройшла шлях випробувань та досягнень і утвердилась як суверенна держава. Для українців це синьо-жовте полотнище – не лише державний символ, до якого ми ставимося з особливою повагою. Прапор України – це символ національної єдності, честі та гідності, краси та багатства української землі, прагнення українців до миру та свободи».

Очільник області наголосив, що державний символ України має глибокі історичні корені та неодноразово піднімався ще задовго до проголошення незалежності.

«Він з нами у трудові будні і під час важливих державних подій. Він надихає нас на наукові відкриття, спортивні перемоги і професійні досягнення. Під Державним Прапором військовослужбовці на Сході нашої держави відстоюють мир і незалежність України, – сказав Юрій Погуляйко. –  Тож нехай Державний Прапор гордо майорить над Україною, знаменуючи, що ми – громадяни вільної, мирної, незалежної європейської держави».

Опісля присутні хвилиною мовчання вшанували вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за незалежну Україну. Від учасників урочистостей ліцеїсти поклали квіти до пам’ятника борцям  за волю та незалежність України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: