11:09, 03 Серпня 2022

У Луцьку обговорили проект Правил додержання тиші в громадських місцях громади

У конференц-залі Центру надання адміністративних послуг відбулося публічне обговорення проекту регуляторного акта – рішення Луцької міської ради «Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території Луцької міської територіальної громади».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Документ розробив департамент економічної політики міськради з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші на території населених пунктів Луцької громади, запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів впливу шуму та інших фізичних факторів на середовище життєдіяльності людини.

В обговоренні проекту в форматі «круглого столу» взяли участь працівники департаментів економічної політики, муніципальної варти Луцької міської ради, а також окремі бізнесмени та представники об’єднань підприємців.

Як зазначив начальник департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль, діючі Правила дотримання тиші в місті ухвалили у 2008 році.

“З тих пір життя змінилося, і одна з причин, чому ми ці Правила переписали, – Луцьк став більшим, до складу територіальної громади увійшли приміські села. І є потреба встановити єдині Правила додержання тиші як на території міста, так і сіл громади, – підкреслив Борис Смаль. – Правила стосуються не лише підприємництва, а й роботи закладів культури, органів правопорядку”.

Серед змін, які містить проект Правил додержання тиші у Луцькій територіальній громаді, – дозвіл, за необхідності, на роботу в цілодобовому режимі аптекам, медичним установам, квітковим магазинам, пунктам обміну валют; збільшення терміну дії цілодобового режиму роботи об’єктів до 12 місяців.

Крім того, в проекті містяться заборони, яких у Правилах додержання тиші раніше не було. Забороняється, зокрема:

Умикання в багатоквартирних будинках звуковідтворювальної апаратури з рівнем звуку, що порушує спокій мешканців багатоквартирних будинків.

Гра на музичних інструментах, спів, свист, крик з балконів, лоджій та відкритих вікон будинків.

Проведення вуличних мистецьких виступів, які:

Можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також закликати до агресії та містити ненормативну лексику.

Супроводжуються рекламою суб’єктів підприємництва.

Проводяться особами у стані алкогольного сп’яніння чи під впливом наркотичних речовин.

Використання піротехнічних виробів, які створюють світлові та/або шумові ефекти на шляхопроводах, транспортних магістралях, місцях поблизу нафто-, газопроводів, місцях біля будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Публічне обговорення проекту рішення – завершальний етап регуляторної процедури, після чого документ внесуть на розгляд сесії Луцької міської ради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: