13:08, 07 Червня 2020

У Луцьку нарікають на відсутність садочків і шкіл біля новобудов

Проблему недостатнього забезпечення житлових районів інфраструктурними об’єктами порушила авторка електронної петиції.

Відповідну петицію зареєстрували 1 червня.

«Проблема – недостатнє забезпечення житлових районів інфраструктурними об’єктами. Зараз будуються лише комерційні об’єкти. Про інфраструктуру, про мережі ніхто надто не турбується. Проблема з цим виникне потім. А такі речі мають робитися зразу, комплексно. У нас будується зараз майже стільки житла, як у 85-90 роках. Але тоді, при всій нелюбові до радянської влади, в рік будували один дитячий садок, і раз в два роки – школу. На сьогоднішній день Луцьк за темпами будівництва – другий в Україні. Школи будуються дуже повільно. Потрібні фінанси не виділяються. В основному садочки та школи будуються за гроші меценатів, які не зацікавлені у швидкому будівництві.

Через років 5 місто матиме проблеми з перевантаженими ДНЗ і влада вирішуватиме, куди дівати школярів, яку школу добудовувати, де будувати дитсадок і за які кошти.

Аби попередити цю проблему, варто розпочати будівництво біля новобудов, аби населення мало рівні умови для дітей та школярів.

Деякі будівельні компанії декларують будівництво шкіл та садочків у своїх великих комплексах, але частіше за все вони приватні. Проблема та ж — передати навчальний заклад на баланс міста дуже складно. І забудовники вважають за краще не зв’язуватися з цим процесом. Навчання в приватних школах і дошкільних установах на території нових ЖК стартує від 6-7 тисяч гривень на місяць, що може стати непідйомною платою для багатьох сімей.

Тому варто зосередити ресурси міста на таку проблему», – пише автор петиції Тетяна Лисецька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: