14:03, 02 листопада 2021

У Луцьку лишається 17 не усунутих витоків мереж

Опалювальний сезон в Луцьку розпочався 11 жовтня. Тоді, в першу чергу, теплом забезпечили лікувальні, дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади. Житлові ж будинки до системи централізованого опалення розпочали підключати на тиждень пізніше. Про це сьогодні на розширеній нараді у міського голови повідомив директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

За його словами, станом на сьогодні в Луцьку теплом забезпечили усі лікувальні, дошкільні та загальноосвітні школи та 762 житлових будинки.

“На жаль, зношуваність 80 % теплових мереж та цілий ряд виявлених витоків не дало змоги вчасно забезпечити тепловою енергією споживачів. Всього з початку опалювального сезону на теплових мережах виявили 44 пориви, над ліквідацією яких працює шість аварійно-відновлювальних бригад. На сьогодні не усунутих витоків залишилось 17, частина з них незначні і подача теплоносія на об’єкти теплопостачання не припиняється”, – сказав Іван Скорупський.

Найбільш проблемним у місті був порив на магістральній тепловій мережі на проспекті Соборності, 42-42-а, який усунули за дві доби, з подальшим відновленням теплопостачання житлових будинків 40-го кварталу. В більшості випадків аварійно-відновлювальні роботи призводять до необхідності заміни великих ділянок теплових мереж, зокрема, при ліквідації витоків на території гімназії № 4 (пр. Волі) замінили – 28 метрів трубопроводів, на території ЗОШ № 5 (пр. Перемоги) – 33 метри, на території ЗОШ №22 (пр. Відродження) – 38 метрів, на території ЗОШ № 16 та ДНЗ № 8 (вул. Корольова) – 48 метрів.

Вчора працівники ДКП “Луцьктепло” виконували роботи на теплових мережах, що забезпечило відновлення послуги теплопостачання на шість житлових будинків на проспектах Відродження, 14-б та Молоді, 6 та Київський майдан, 1, 3, 5, 7. А сьогодні працюють над відновленням подачі тепла до житлових будинків на вулицях Щусева, 18 та Мазепи, 8, а також проспектах Волі, 14 та Президента Грушевського, 19. Всі роботи планують завершити до 5 листопада.

Тим часом, з початку опалювального сезону виконали налагоджувальні роботи та запустили в роботу 216 індивідуальних теплових пунктів, що встановлені відповідно до Програми реконструкції теплопостачання м. Луцька в рамках співпраці з ЄБРР.

Луцький міський голова Ігор Поліщук вважає правильним рішення розпочати в місті опалювальний сезон 11 жовтня. Втім, необхідно зробити правильні висновки та вжити заходів, щоб у наступні роки в Луцьку виникало менше поривів.

“Добре, що сформували шість аварійних бригад, адже в попередні роки їх було менше. Якби цьогоріч їх стільки не було, то усунення недоліків тривало б ще довше. Необхідно опрацювати варіант залучення підрядників з приватних організацій, щоб якомога швидше вирішити проблемні питання. Звичайно вони не можуть робити зварювальні роботи, але важкою технікою викопати яму, щоб дістатися до труби, можуть”, – сказав міський голова.

“Зараз необхідно скласти карту найбільш зношених мереж, які є потенційно небезпечними і починати роботу із залученням пільгового кредиту ЄБРР на заміну мереж. У нас є складна аварійна ділянка від початку ринку “Формула” до переходу до гіпермаркету “Там-Там”. Заміна цієї мережі коштуватиме щонайменше 16 мільйонів гривень. Коштом міського бюджету вирішити цю проблему неможливо, тому необхідно залучати кошти міжнародних фінансових донорів. Це питання необхідно пропрацювати, щоб ми якомога швидше замінили найбільш аварійні ділянки і в майбутньому не мали проблем”,  – додав Ігор Поліщук.

Він також зазначив, що необхідно проводити більше роз’яснювальної роботи серед людей, адже виникали скарги на подачу тепла. Були серйозні коливання температури від +2 вночі та до +17 вдень. Окремі котельні, такі як на вулицях Боженка та Карбишева, де стоїть автоматика, відключаються автоматично при температурі повітря +12 і вище, внаслідок чого зникає і гаряча вода. Інші котельні на день відключали в ручному режимі, щоб люди просто не переплачували за тепло.

Ігор Поліщук зауважив, що в сюжеті одного з місцевих телеканалів йшлося про порив мережі на території гімназії № 4, а її директор сказав, що це не його проблеми та його не стосуються.

“Я хочу, щоб ви донесли до директорів усіх шкіл, що все, що відбувається на території школи стосується директора школи, – звернувся він до директора департаменту освіти міської ради Віталія Бондаря. – Якщо ми будемо чути, що їх це не стосується, а діти в той час будуть мерзнути, то будемо розривати контракти з такими директорами”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: