15:01, 11 Липня 2022

У Луцьку хочуть відремонтувати будинок Миколи Голованя

На початку лютого відійшов у засвіти почесний громадянин Луцька, автор будинку-вернісажу Микола Головань.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Ця будівля за більш як тридцять років свого існування уже стала візитівкою Луцька, цікавим туристичним об’єктом, який без перебільшення має світову відомість і є архітектурною пам’яткою сучасної історії міста. Адже це не просто житловий будинок, а справжній витвір мистецтва. Будівлю прикрашає більш ніж 500 оригінальних скульптур, створених у різних стилях і з різних матеріалів: зеленого пісковику, граніту, бетону, тощо.

Будинок був діючою майстернею, у якій Микола Головань охоче і з любов’ю створював твори мистецтва не лише для свого сімейного вернісажу, але й для людей до своїх останніх днів.

«Сьогодні в будинку проживає дружина скульптора, яка повідомила, що планує зробити у будинку його музей. Проте, у воєнний час закриті реєстри та немає змоги надати будинку статус пам’ятки місцевого значення. Крім того, на жаль, будинок і подвір’я біля нього потребують ремонту, а для його реалізації — великої кількості будівельних матеріалів. Але, незважаючи ні на що, ми не маємо права втратити хоча б частинку спадку майстра і робитимемо усе необхідне для його збереження.

На щастя, ми не одні у цьому прагненні. Дякуємо меценатам, які відгукнулись на прохання управління туризму та промоції міста про допомогу. Зокрема, корпорації «ЛАД» та її засновнику Юрію Ольховому, ТОВ «Епіцентр» та його очільниці в Луцьку Катерині Усійчук, ПП «Ефект» та його керівнику Сергію Бохонку. Також дякуємо усім небайдужим лучанам, які своєю працею долучилися до збереження пам’ятки», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: