08:15, 24 Грудня 2021

У Луцьку депутати з атовцями обговорили, як впровадити міжміські пільгові перевезення

23 грудня у Луцьку відбулася зустріч учасників діалогу на тему міжміських пільгових перевезень учасників АТО/ООС у Волинській області.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької райради.

Діалог відбувся в рамках проекту «Діалог задля реінтеграції та соціальної згуртованості», який впроваджує ГО «Інститут миру і порозуміння» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Участь у заході взяли представники ГО «Інститут миру і порозуміння», заступник голови Луцької районної ради Сергій Сівак, депутат Луцької районної ради – керуючий справами ради Андрій Лев, депутат Луцької районної ради Олександр Новак, депутат Волинської обласної ради Іван Мирка, а також представники спілок учасників АТО/ООС Волині з Луцька, Володимира та Ковеля.

Учасники діалогу систематизували результати підготовчої зустрічі, яка відбулася 10 грудня у Волинській обласній раді та більш детально зосередилися на типових ситуаціях, які виникають під час перевезень учасників АТО/ООС. Крім того, учасники діалогу напрацювали можливі шляхи розв’язання проблем у сфері пільгових перевезень учасників АТО/ООС на Волині.

Депутат Луцької районної ради, керуючий справами ради Андрій Лев зазначив, що питання пільгових перевезень виведене з підпорядкування районних адміністрацій та рад і це викликає проблеми.

«Раніше питаннями пільгових перевезень займалися РДА та районні ради. Після їх ліквідації немає органу, який міг би координувати перевезення між громадами одного району. Крім того, самі учасники АТО/ООС часто звертаються зі скаргами на перевізників у Луцьку районну раду, хоча наш орган, на жаль, ніяк не може вплинути на вирішення проблем з цими перевезеннями», – розповів Андрій Лев.

Заступник голови Луцької районної ради Сергій Сівак погодився, що необхідно звертатися до центральних органів державної влади, щоб врегулювати проблемні аспекти реалізації права на пільги учасниками АТО/ООС, адже проблема стає дедалі гострішою внаслідок того, що війна на Сході України триває, відповідно, і учасників бойових дій стає все більше з кожним роком.

Представники спілок учасників АТО/ООС запропонували розв’язувати проблему шляхом впровадження електронного квитка, який допоможе зняти питання щодо верифікації особи, яка отримує пільгу, а також дозволить вести чіткий облік пасажирів-учасників АТО/ООС, які

«Необхідно шукати порозуміння між усіма сторонами, залученими в перевезення. Ми підтримуємо ідею впровадження електронного квитка на зразок того, який діє в Луцьку. Це зняло б напругу, яка постійно виникає, як комусь із моїх побратимів необхідно їхати автобусом в інші населені пункти Волині», – розповів Віктор Кривцун, представник ГО «Об’єднання добровольців».

Разом з тим, представники спілок учасників АТО/ООС погодилися з тим, що потрібно проводити бесіди між атовцями, щоб усі учасники перевезень дотримувалися поваги один до одного, однак і просять, щоб перевізники частіше наголошували водіям автобусів, що груба поведінка щодо них є неприпустимою.

Депутат Волиньради Іван Мирка зазначив, що найближчим часом напрацюють та подадуть на розгляд Волинської обласної ради відповідні звернення щодо внесення змін у нормативні акти, які стосуються перевезень на Волині, а також запевнив, що у Волиньраді є порозуміння щодо необхідності прийняття звернення ради до центральних органів влади, де запропонують механізми розв’язання проблеми пільгових перевезень учасників АТО/ООС, зокрема, і шляхом імплементації єдиного електронного квитка на території України.

Депутати Луцької районної ради Олександр Новак, Андрій Лев та Сергій Сівак також запевнили учасників діалогу, що подібне рішення ухвалить і Луцька районна рада.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: