17:26, 15 Березня 2023

У Луцьку демонтують самочинні огорожі у прибережній смузі Сапалаївки

Департамент муніципальної варти розпочав демонтаж самочинно встановлених огорож та конструкцій, розташованих в прибережній зоні річки Сапалаївка у місті Луцьку.

Про це у «Фейсбук» повідомляє департамент муніципальної варти Луцької міськради.

Окремі громадяни та суб’єкти господарювання задля власного комфорту встановили незаконні огородження впритул до русла річки Сапалаївка, чим унеможливили прохід прибережною смугою, при цьому захопивши територію загального користування.

«Інформуємо, що відповідно до ст.88 Водного Кодексу України, прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше трьох гектарів – 25 метрів.

21.02.2020 року введений в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування», який забороняє обмеження доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм та островів. Законом передбачає внесення змін до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

У прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом.

Роботу цьому напрямку продовжать!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: