16:28, 03 Грудня 2021
У Луцькраді затвердили статут Музею історії сільського господарства Волині у новій редакції
Рішенням Луцької міської ради від 30 липня цього року надали згоду на прийняття у власність Луцької міської територіальної громади частки статутного капіталу Музею історії сільського господарства Волині-скансену, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області.
Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.
Ще у вересні між Волинською обласною радою та Луцькою міською радою підписали акт приймання-передачі прав засновника та 51 % статутного капіталу Музею. А в листопаді збори засновників ухвалили рішення про передачу Луцькій міській територіальній громаді часток у статному капіталі Музею. Йдеться про 49 %, які донедавна належали екс-директору О. Середюку та Т. Янку.
У зв’язку з цим, сьогодні, на 22-й сесії, 33 голосами “за” депутати затвердили Статут Музею історії сільського господарства Волині у новій редакції. Юридичні зміни, за словами нинішнього очільника закладу Романа Ковальчука, сприятимуть належному управлінню скансеном: дозволять зберегти колектив та забезпечити його гідною зарплатою, яка, до речі, не виплачувалася з квітня цьогоріч. Тепер повноцінним засновником музею буде Луцька міська рада, а отже правовим колізіям, є сподівання, настане кінець.
Теги:
музей-скансен
У свій час родина Миколи Куделі передала ВКМ колекцію Шевченкіани свого батька і дідуся, за що Волинська обласна Рада заплатила їм винагороду, за яку вони змогли придбати у Луцьку квартиру. А Олександр Середюк, який 30 років будував, реставрував перевезені пам’ятки народної архітектури, поставив з Т.С.Янком дерев’яну церкву на місці Сили, створивши унікальне етно-село “Козацький зимівник”, без державної і муніципальної підтримки, отримав від “бідової” Луцької міської ради лише погрози судовими позовами про відчуження ще Інтелектуальної власності, яким володіє автор експозиції і засновник Музею. Це так працюють молоді політики, які боряться “за майбутнє”?