15:29, 27 Січня 2022

У Луцькраді перевірятимуть відомості про введення в експлуатацію перебудованих квартир

Аби у Луцьку навести лад із незаконним переведенням квартир у багатоквартирних будинках із житлових у комерційні приміщення, на пленарне засідання міської ради підготували порядок розгляду дозвільних документів у галузі будівництва на території міста.

Про це повідомили на сайті Луцької міської ради.

У Луцьку почастішали випадки, коли недобросовісні замовники, за допомогою “чорних реєстраторів”, переводять квартири у нежитлові приміщення. Після цього вони подають до відділу державного архітектурно-будівельного контролю повідомлення про початок виконання будівельних робіт, зазначаючи, що на об’єкті проводять реконструкцію. Хоча відповідно до діючих ДБНів, передбачають, що реконструкція – це перебудова.

Також замовники у поданих документах в розділі місце розташування об’єкта зазначають адресу, яка передбачена для зазначення раніше присвоєної адреси, якщо об’єкт прийняли в експлуатацію в установленому порядку.

За словами начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Владислава Троця, під час розгляду дозвільних документів та внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності щодо реконструкції об’єктів будівництва, реєстратори відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради обов’язково повинні встановлювати наявність документів, які підтверджують введення об’єкта в експлуатацію. Якщо інформації про документи, які підтверджують введення об’єкта будівництва в експлуатацію немає, то подана інформація про місце розташування об’єкта будівництва вважається недостовірною і її відправляють на доопрацювання.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що виникає багато негативних наслідків від такої перереєстрації.

“По всій Україні і у нас є проблема з “чорними реєстраторами”, які переводять житлові квартири у комерцію. Після погодження такої реконструкції, власники приміщень втручаються у несучі конструкції будівлі, внаслідок чого виникають тріщини у всьому будинку. У нас уже є певні особи, які очолили цю схему. Вони скуповують квартири на перших поверхах, здійснюють добудови і ми маємо велику кількість негативних наслідків, що пов’язані з такою реконструкцією”, — наголосив Ігор Поліщук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: