14:01, 12 листопада 2019

У Луцькраді формують бюджет 2020: освітньої субвенції не вистачить до кінця року

Директор департаменту фінансів та бюджету міської ради Лілія Єлова поінформувала учасників оперативної наради про ситуацію із формуванням бюджету міста на 2020 рік. За її словами, нині ведеться активна робота у цьому напрямку й остаточний проект документу напрацюють за кілька днів.

Про це повідомили на сайті Луцькради.

Вона зауважила, що є проблеми із наповненням бюджету на наступний рік. Зокрема, закладеної у проекті Державного освітньої субвенції не вистачить на цілий рік. За її словами, там не врахували постанови КМУ про збільшення окладів педагогічним працівникам. Крім того, медична субвенція передбачена лише на І квартал 2020 року, адже далі планують, що фінансування здійснюватиметься через Національну службу здоров’я.

Також на наповненні бюджету позначиться й те, що з 2020 року акцизний збір з продажу нафтопродуктів йтиме не у міський бюджет, а державний.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зауважив, що акцизний збір на пальне становить близько 50 мільйонів гривень у рік. Тобто, за його словами, міський бюджет недоотримає цієї суми. У той же час держава продовжує збільшувати фінансове навантаження на місцеві бюджети.

“100 мільйонів гривень у рік ми витрачаємо на професійно-технічні училища, які раніше фінансувала держава, компенсацію за проїзд пільгових категорій населення теж обходиться міському бюджету не дешево. Раніше ПДФО до міського бюджету відраховувалось 75 %, а нині ж — 60 %. У нас забирають частину доходів, а натомість добавляють зобов’язань”, — додав він.

Також Григорій Пустовіт зауважив, що нещодавно вдалося вирішити питання щодо фінансування з держбюджету проведених робіт з будівництва реабілітаційного центру для учасників бойових дій у Луцьку, адже не могли розрахуватися з підрядником за виконані роботи. Крім того, надійдуть й кошти на ремонт двох опорних пунктів поліції. Він наголосив, що цього вдалося досягнути завдяки сильній позиції Асоціації міст України та зустрічі міських голів з Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: