18:53, 06 Жовтня 2022

У Луцькій міськраді зустрілися з членами Представництва ЄС в Україні

У Луцьку з робочим візитом побувала делегація Представництва Європейського Союзу в Україні у складі керівниці сектору економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Хлое Аліо та керівника сектору управління енергетикою Андрія Бандури. З гостями спілкувалися директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль та начальник управління капітального будівництва Леонід Карабан.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Темою розмови став аналіз гуманітарних потреб ВПО в Луцькій міській територіальній громаді, зокрема, моніторинг стану гуртожитку ЛНТУ на вулиці Софії Ковалевської, 29. В цьому приміщенні за грантові кошти Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) триває реконструкція в межах інвестиційного проекту “Реконструкція учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ під гуртожиток для ВПО”. Проект впроваджується НЕФКО за кошти Європейського Союзу.

“Ви знаєте, що ЄС всіляко підтримав Україну з самого початку війни. Ухвалили рішення переспрямувати кошти, виділені раніше, для того, щоб надати термінову необхідну підтримку Україні. Ми хочемо запевнити вас, що і ЄС, і Представництво ЄС в Україні, робить усе можливе, щоб така підтримка надавалася якомога швидше”, – сказала Хлое Аліко.

Борис Смаль повідомив членів Представництва ЄС в Україні, що Луцьк із перших днів війни використовував усі можливі ресурси для прийому людей з регіонів, де йшли бойові дії. На початковому етапі в цьому були задіяні навчальні заклади, що мали місця для проживання, гуртожитки, школи. Станом на сьогодні, в Луцьку офіційно зареєстрували близько 20 тисяч ВПО. Міська влада шукає можливості розмістити їх у громаді на тривалий час на постійній основі. Інвестиційний проект із НЕФКО має на меті допомогти частково вирішити цю проблему.

Леонід Карабан поінформував присутніх, що інвестиційний проект реконструкції гуртожитку здійснюється з метою забезпечення житлом ВПО з числа викладачів і студентів Донецького технічного університету. Після російського вторгнення за наказом Міністерства освіти цей навчальний заклад і два його фахових коледжі перемістилися до Луцька. Оскільки в місті працює Луцький національний технічний університет, муніципалітет прийняв рішення реконструювати один із навчальних корпусів ЛНТУ під гуртожиток для ВПО.

”Проектом реконструкції передбачено утеплення фасаду, заміна і утеплення покрівлі, заміна вікон, дверей, внутрішніх мереж теплопостачання, встановлення ІПН, внутрішні роботи з переоблаштування корпусу в гуртожиток. Третя частина приміщення планується під смарт-квартири”, – повідомив Леонід Карабан.

Наразі провели тендер на закупівлю робіт за контрактом: «LUTSK-IDP Lot 1&2: Поточний ремонт та Реконструкція навчально-лабораторного корпусу № 3 Луцького національного технічного університету під гуртожиток для цілей розміщення внутрішньо переміщених осіб за адресою м. Луцьк вул. Софії Ковалевської, 29». Триває процес оцінки тендерних пропозицій, які надійшли від учасників. Планове завершення виконання усіх будівельних робіт повинно відбутися не пізніше 30.06.2023.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: