10:13, 25 Грудня 2021

У Луцькій громаді впровадили програму для формування духовних цінностей та здорового способу життя

“Знати, щоб жити” — програму з такою назвою з вересня поточного року впровадили у школах Луцька та в приєднаних територіях. Вона спрямована на формування духовних цінностей та здорового способу життя у молоді. Координатор програми Петро Олексюк розповів, що вона включає 14 тем і розповідає усю правду про вплив наркотиків, алкоголю, тютюнопаління, ігроманію та життя онлайн.

Про це інформують на сайті Луцькради.

“Ми застерігаємо дітей від небезпек, які є в інтернеті та розповідаємо про небезпеки, з якими вони можуть зустрітись у своєму молодому віці. З іншого боку мотивуємо їх та показуємо, які є альтернативи для розвитку їхньої особистості”, — зазначає лектор.

Програма “Знати, щоб жити” працює з вересня. Вона спрямована на учнів 8-11 класів. За потреби — читають лекції й молодшим. Здебільшого на виховних годинах. На постійній основі в школах задіяно три лектори, допомагають також волонтери.

“Такі уроки дуже потрібні молоді, — ділиться емоціями після лекції одинадцятикласниця Катерина Ткачук. — На мою думку це дуже актуальна тема на сьогодні, адже від залежності страждає багато людей та й дуже сумна статистика. Такі уроки дають зрозуміти, що життя — це найважливіша цінність. І його потрібно берегти. Такі проблеми не повинні виникати, тому що треба жити у задоволення без наркотиків, алкоголю та тютюну”.

Курс лекцій узгодили з департаментом освіти Луцької міської ради. Про це зазначив один із ініціаторів розробки цієї програми депутат міської ради Роман Кравчук. Він каже, що багато років свого життя присвятив молодим людям, працюючи з ними. І будучи в цій темі він побачив проблематику з чим вони зіштовхуються.

“Хоч ця програма й нова, але вже є хороший результат. Вона допомагає нашим дітям зберегти своє майбутнє. У наступному році ми хочемо адаптувати програму для студентів та зняти фільм про вплив наркотиків. Ми готові ділитись нею з іншими містами, тому що вже маємо чимало заявок”, — сказав він.

“Програма передбачає багато заходів: і спілкування з молоддю, і блокування телеграм-каналів, де продаються наркотики, замальовування надписів. Також буде посилена робота з поліцією по громадянах, які роблять закладки по місту. Але просвітницька робота у нас на першому місці. Бо якщо не буде попиту — не буде й пропозиції”, — розповів у свою чергу Луцький міський голова Ігор Поліщук.

У підготовці та в реалізації програми “Знати, щоб жити” залучили свідомий бізнес. Підприємці Леонід Джулінський та Григорій Зеленюк профінансували її розробку та виплачують зарплати трьох працівників.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: