20:20, 01 Лютого 2023

У Луцькій громаді презентували проект зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству

31 січня на зборах Міського учнівського парламенту презентували проект зі зміни соціальних норм для запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству в Луцькій міській територіальній громаді, у межах якого запланували проведення хакатону «Драйвери соціальних змін».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Проект реалізовують управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та департамент освіти Луцької міської ради у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

Мета проекту – викорінення шкідливих і встановлення нових соціальних норм для запобігання проблемі домашнього насильства у Луцькій міській територіальній громаді шляхом формування серед школярів громади руху драйверів соціальних змін.

Тамара Бондарук, начальниця відділу соціальних проектів управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Надія Бруяка, психологиня мобільної бригади надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, розповіли присутнім про проблему на вирішення якої спрямований проект та основні етапи його реалізації.

Попри наявність програм, що розробляються та впроваджуються для підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми насильства, поведінка, що призводить до випадків насильства все ще має місце.

Справа у тому, що в суспільстві існують певні погляди та переконання щодо домашнього насильства – соціальні норми. Вони надають правову перевагу чоловікам, виправдовують насильство та сприяють укоріненню гендерної нерівності між чоловіками та жінками. Існування деструктивних соціальних норм призводить до того, що їхня хибність вважається нормою і навіть не ставить під сумнів неправильність поведінки.

Оскільки найсприятливішим ґрунтом та драйверами для будь-яких змін є діти, авторки проекту вирішили основною безпосередньою аудиторією зробити школярів і школярок. У межах проекту проведуть хакатон «Драйвери соціальних змін» серед активних небайдужих і креативних команд, учасниками яких є діти віком від 14 до 18 років. Вони спрямують сили на пошук рішень, які змінюватимуть деструктивні соціальні норми, що породжують домашнє та гендерно зумовлене насильство.

На першому етапі реалізації проекту запланували проведення серії тренінгів для школярів спрямованих на:

– розуміння базису соціальних норм щодо домашнього насильства, того, як вони працюють і як їх можна змінити, щоб запобігти насильству проти жінок і попередити його негативні наслідки;

– формування установок на важливості промоції ідеї здорових, екологічних стосунків між людьми незалежно від фізичних, психологічних, соціальних, статевих та інших відмінностей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: