17:00, 03 Грудня 2019

У Луцьк завітав Генеральний консул Чеської Республіки у Львові

Сьогодні, 3 грудня, до Луцька завітав Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек. У рамках його перебування заплановане відкриття Днів чеської культури у Луцьку, виставки “Чеські скарби ЮНЕСКО”, покази чеських кінострічок та інші культурно-мистецькі заходи.

Про це йдеться на сайті Луцькради. 

Візит до нашого міста розпочався із зустрічі з секретарем Луцької міської ради, виконувачем повноважень міського голови Григорієм Пустовітом. Участь у розмові також взяли Консул Генерального консульства Чеської республіки у Львові, заступник Генерального консула Владімір Кадлец, помічник Генерального консула Віталій Маркович, заступник міського голови Ірина Чебелюк, директор департаменту культури Тетяна Гнатів, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець.

Як зазначив у вітальному слові Григорій Пустовіт, місто Луцьк має давню та славну історію. Саме у Луцьку під час З’їзду європейських монархів у 1429-му році зародилися основи дипломатії між країнами Європи. Спільна історія пов’язує наше місто і з Чехією. Серед почесних гостей З’їзду європейських монархів у Луцьку був Сигізмунд I Люксембург, який впродовж життя носив титули короля угорського, німецького та чеського, імператора Священної Римської імперії, був королем Богемії (сучасні території Чехії, частково сусідніх держав).

“Сьогодні, як і багато років тому, у Луцьку проживає багато чехів. Аби не втрачати свою ідентичність, нащадки чехів об’єдналися у Волинське обласне товариство чехів “Matice Volyňská”. Його представники беруть активну участь у житті луцької громади. Ми зберегли чеську культуру, цього року відкривали меморіальну дошку на приміщенні колишньої чеської школи. Аби засвідчити свою толерантність та єдність з усіма національностями, які здавна проживають у Луцьку, в рамках відзначення Дня міста традиційним є проведення Інтеркультурного фестивалю “Палітра культур”, де чехи завжди презентують свої національні традиції, одяг, страви. Наше місто завжди було мультинаціональним. Тут мирно співіснували, розбудовували Луцьк разом з українцями й поляки, чехи, караїми, євреї. У Чехії маємо місто-партнер Кійов. Два роки тому лучани побували там на гастрофестивалі, де презентували наші національні страви. Однак хотілося б активізації стосунків із чеськими колегами, аби надати нового імпульсу відносинам між чеською діаспорою у Луцьку та їхніми співвітчизниками, які проживають у Чехії. Ми активно співпрацюємо із польськими та литовськими містами: переймаємо їхній досвід у різних сферах. Завжди раді бачити у Луцьку гостей із Чехії. Ми хочемо, аби у лучан було більше можливостей відкривати для себе справжню, сучасну Чехію, її історію, особливості фольклору, адже це країна, на яку прагнемо бути схожими”, — зазначив Григорій Пустовіт.

Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек подякував представникам міської влади за можливість побувати у Луцьку. Він розповів, що представництво Чехії зацікавлене розширювати сферу своїх інтересів не лише у Львівській області, а й на Волині та Івано-Франківщині.

“На Волині та зокрема у Луцьку відчувається особливе відношення до Чехії, її культури, історії. Активно діюче обласне товариство чехів “Matice Volyňská” — чудовий приклад збереження чеських традицій. Радію, що сьогодні ми разом відкриваємо Дні чеської культури у Луцьку, які дадуть можливість багатьом лучанам відкрити для себе Чехію. Це важлива для нас подія, яка стала можливою завдяки вашому сприянню, а також колегам зі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Культура — це те, що об’єднує, допомагає знайти спільні напрямки розвитку та збагачує наші народи духовно. Ми зацікавлені у розширенні співпраці між містами у різних сферах”, — акцентував він.

Обговорили учасники зустрічі й актуальні питання життя міста, його економічний потенціал, можливості співробітництва із Чеською Республікою.

Довідково:

В квітні 2019 року делегація з Луцька на чолі з директором департаменту культури Тетяною Гнатів побувала у місті Прага (Чеська Республіка) в рамках Міжнародного фольклорного фестивалю. Свій доробок презентували учасники ансамблю народної музики «Волиняни» Луцької музичної школи № 3. У ході візиту вивчили європейський досвід організації та проведення фестивалів, налагодили співпрацю з культурними інституціями Праги.

Навесні 2019 року учасники зразкового аматорського ансамблю танцю «Волиняночка» Палацу культури міста Луцька побували у містіРумбрук (Чеська Республіка), де брали участь у ХV Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та молодіжної творчості «Арабески в Богемії». За високий художній та виконавський рівень колектив нагороджений дипломом І ступеня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: