14:10, 21 Липня 2020

У лісах Волині діють мобільні групи, щоб ягоди не вивозили без сплати податків

Податківці інформують, що протягом усього сезону заготівлі на території області працюють спеціальні комісії та мобільні групи, завдання яких слідкувати за тим, щоб дари лісу не вивозили без сплати належних податків.

Про це повідомляє сектор комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області.

Протягом першого півріччя цього року за використання лісових ресурсів на Волині сплатили 41,6 мільйона гривень рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів.Майже 27 мільйонів гривень зі сплаченої ренти – доходи місцевих бюджетів.

Оскільки сезон заготівлі дарів лісу щороку додає бюджетам громад вагомі надходження, в Головному управлінні ДПС у Волинській області звертають увагу господарюючих суб’єктів на неухильному дотриманні вимог закону під час збору, переробки та експорту заготовленої продукції.

«Сезон збору волинської чорниці нині у розпалі. Тож лідери територіальних громад не можуть допустити, щоб заготівля ягід з комерційною метою проводилася нелегально. Якщо керівник громади отримав інформацію про заготівельну діяльність поза правовим полем, варто негайно інформувати податкову службу. Протягом усього сезону заготівлі на території області працюють спеціальні комісії та мобільні групи, завдання яких слідкувати за тим, щоб дари лісу не вивозили без сплати належних податків», – наголошує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Як підкреслила керівник волинських податківців, напрацьований упродовж минулих років алгоритм співпраці контролюючих органів та представників місцевої влади дозволяє своєчасно запобігати зловживанням на ринку заготівлі.

«Громади, які хочуть залучити бюджетні надходження від заготівлі ягід, грибів та лікарських рослин, повинні особливо пильнувати за тим, щоб заготівельники працювали на їх території легально та виконували вимоги закону щодо сплати рентної плати, ПДФО та єдиного податку», – підсумувала Світлана Савчук.

Нагадують, що 2020-го діють нові, збільшені на 4 відсотки, ставки рентної плати за здійснення побічних лісових користувань, заготівлю другорядних лісових матеріалів та використання корисних властивостей лісів.  Повна інформація – за посиланням.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: