15:07, 27 Травня 2018

У Лесиному виші відбувся національний конгрес Спортивної студентської спілки України

25 травня у бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулося засідання Національного конгресу Спортивної студентської спілки України.

Про це повідомили у виші.

Мета конгресу – залучити якомога більше юнаків та дівчат до заняття спортом не через примус, а через бажання й розділити два напрями спортивної діяльності – спорт вищих досягнень і масовий спорт.

Участь у роботі конгресу взяли:

– заступник міністра освіти і науки України, голова наглядової ради Студентської спортивної спілки України Роман Греба;

– ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, президент Студентської спортивної спілки України Євген Імас;

– віце-президент Міжнародної федерації студентського спорту Маріан Димальський;

– президент Європейської спортивної студентської асоціації Адам Рочек;

– голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Вадим Стеценко;

– керівники регіональних відділень спілки – ректори провідних університетів держави.

Модерував захід ректор Національного університету фізичного виховання і спорту України, президент Студентської спортивної спілки України Євген Імас. У своєму вітальному слові до учасників, він розповів про здобутки та нові напрями діяльності очолюваної ним спілки.

«У більшості областей уже створені відокремлені підрозділи спілки, які очолили ректори провідних вишів. Пріоритетом діяльності спілки є розбудова регіональних відділень у всіх регіонах України при закладах вищої освіти. Розпочато роботу з підвищення престижності національної універсіади в Україні, до участі в якій ми плануємо залучити орієнтовно два мільйони студентів вітчизняних закладів вищої освіти. І, звичайно, це гідне представлення України на міжнародних студентських спортивних змаганнях», – зауважив він.

«Пригадую, коли Україна вперше взяла участь у зимовій спартакіаді, ще в 90-х роках у Закопаному. З того часу Україна – активний учасник літніх і зимових універсіад, на яких українські студенти завжди займають призові місця. У світлі нинішніх організаційних змін та нової стратегії студентського спорту, які реалізуються в Україні, вважаю, що все вдасться, адже бачу багато зацікавлених у цьому закладів вищої освіти», – своїми враженнями віце-президент Міжнародної федерації студентського спорту Маріан Димальський.

Про завдання й виклики, які нині має Студентська спортивна спілка України розповів заступник міністра освіти і науки України, голова наглядової ради Спілки Роман Греба.

«Ми повинні створити повноцінні умови для підготовки студентів, які представлятимуть Україну у змаганнях вищого ґатунку, докладати чималих зусиль, аби в спортивні зали молодь йшла не через примус, а через бажання. А бажання буде тільки тоді, коли будуть сучасні умови викладання й новітні види спорту – йога, пілатес та інші, привабливі для студентів. Серед завдань – докорінна зміна такої практики, коли студенти йдуть займатися в приватні спортивні зали, а в університетські зали не хочуть іти й безкоштовно. Задля цього ми сьогодні й зібралися у Луцьку, аби виробити новітні підходи до занять спортом, зробити його привабливим для студентства, представити нове бачення і як має відбуватися заняття спортом в університетах. Запевняю, що ми всі докладемо максимум зусиль, щоб рішення, прийняті сьогодні на Конгресі, були виконані й реалізовані», – сказав він.

З вітальним словом до учасників звернувся й ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, який очолює регіональне відділення Спортивної студентської спілки України, а згодом очолюватиме (зі слів Романа Греби) й обласного відділення Федерації учнівського спорту України.

«Наш університет має хороші традиції в галузі фізичного виховання та спорту. Ми пишаємося нашими випускниками, які успішно працюють у школах, наукових установах, спортивних та громадських організаціях та багато з них є відомими спортсменами. Тож хочу сказати, що цей конгрес це початок украй необхідної масової роботи серед студентства України. Гадаю, що рішення прийняті сьогодні дадуть змогу розвиватися студентському спорту, і українські студенти займатимуть найвищі сходинки п’єдесталів на міжнародних універсіадах світового рівня», – відзначив ректор вишу.

Продовжилося засідання розглядом таких питань:

– про шляхи модернізації системи фізичного виховання у закладах вищої освіти України;

– про заплановані масові спортивні заходи серед студентської молоді України та відзначення Міжнародного дня студентського спорту у 2018 р.;

– про підготовку до участі університетів України в Європейських спортивних іграх 2018 р. та організацію і проведення XVI універсіади України у 2018–2019 рр.

Після цього учасники конгресу розпочали активну дискусію, щодо шляхів закріплення озвучених ініціатив на законодавчому рівні, проблем фінансування та впровадження на регіональному та всеукраїнському рівнях.

Озвучені пропозиції знайшли відображення у резолюції Національного конгресу Спортивної студентської спілки України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: