20:10, 21 Червня 2018

У Лесиному виші розпочав роботу науково-практичний конгрес iз канадознавства. ФОТО

21 червня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулося урочисте відкриття І Міжнародного науково-практичного конгресу з канадознавства «Україна – Канада».

Про це повідомили у виші.

У роботі конгресу взяв участь представник Посольства Канади в Україні Руслан Кац, який провів робочу зустріч із ректором Ігорем Коцаном, проректором з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами СНУ імені Лесі Українки Анною Данильчук, деканом факультету іноземної філології Оксаною Рогач. Метою зустрічі було ознайомлення з університетом, історією створення Центру канадознавства та обговорення політичних, економічних питань, перспективи подальшої співпраці з науковими установами Канади.

На урочистому відкритті науково-практичного конгресу учасників та гостей вітали ректор СНУ імені Лесі Українки Ігор Коцан, проректор з наукової роботи та інновацій СНУ імені Лесі Українки Андрій Бояр, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами СНУ імені Лесі Українки Анна Данильчук, представник Посольства Канади в Україні Руслан Кац і директор Канадського інституту українських студій, (Альбертський університет, м. Едмонтон, Канада) Ярослав Балан.

У своєму виступі Ігор Коцан нагадав, що у 2015 році до Лесиного вишу завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, який взяв участь у презентації Центру канадознавства. Восени 2017 р., за сприяння Центру канадознавства, який діє при факультеті іноземної філології (керівник – доцент кафедри практики англійської мови Ірина Калиновська) відбулася зустріч студентів із науковцями – Валерієм Полковським (м. Сейнт-Альберт, Канада), Орестом Цапом (м. Вінніпег, Канада) і Сергієм Ціпком (м. Едмонтон, Канада). Тоді гості прочитали серію лекцій для студентської молоді. Результатом співпраці канадських та вітчизняних науковців є монографія «Україна – Канада: сучасні наукові студії» у 3-х томах.

Зі свого боку Руслан Кац і Ярослав Балан подякували за волинську гостинність та можливість долучитися до участі в конгресі. Висловили впевненість у тому, що співпраця СНУ з науковими установами Канади буде плідною та тривалою.

Потому ректор СНУ вручив подяки за значний внесок у розвиток канадознавства в Україні, зміцнення українсько-канадських зв’язків та поповнення книжкового фонду СНУ імені Лесі Українки директору Центру канадознавства Національного університету «Острозька академія», президенту компанії «Східноєвропейські можливості» Валерію Полковському, заступнику директора Канадського інституту українських студій (Альбертський університет) Сергію Ціпку, директору Канадського інституту українських студій (Альбертський університет) Ярославу Балану та ін.

Церемонія відкриття І Міжнародного науково-практичного конгресу з канадознавства «Україна – Канада» завершилася музичним вітанням від тріо бандуристок «Дивоструни».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: