16:28, 02 листопада 2021

У Кремлі називають пересування військ біля кордонів України внутрішньою справою РФ

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що пересування російської військової техніки та армійських підрозділів по території країни — це виключно справа Росії.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «РБК».

Під час спілкування з журналістами представника Кремля попросили прокоментувати статтю видання Politico, де оприлюднено супутникові знімки пересування російської військової техніки поблизу міста Єльня Смоленської області, зазначивши, що Росія концентрує своїх військових біля кордону з Україною. (Єльня розташована приблизно за 250 км від українського кордону та за 100 км від білоруського).

«Дивіться, напевно, якість цих публікацій навіть не варто коментувати і не варто звертати якусь увагу. Йдеться про кордон із Україною, а показують кордон із Білоруссю», — сказав Пєсков. Він заявив, що «не варто витрачати час на знайомство з такими неякісними вкиданнями».

Politico писала, що знімки 1 листопада зробила компанія Maxar Technologies. Окрім цього, газета з посиланням на дані британського видання Jane’s, що спеціалізується на військовій тематиці, передавала, що техніка 4-ї танкової дивізії Росії перекидається ближче до кордону з Україною — під Курськ і Брянськ.

Першою про нарощування російських військ на кордоні з Україною повідомила 30 жовтня The Washington Post. Газета написала, що деякі офіційні особи у США та європейських країнах зафіксували «незвичайні переміщення техніки та військових на західному фланзі Росії». Видання також послалося на відеозаписи, що з’явилися в інтернеті, на яких російські військові ешелони й автоколони перевозять техніку на південь і захід країни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: