11:43, 26 Травня 2019

У країнах ЄС сьогодні останній день голосування на виборах до Європарламенту

У Євросоюзі у неділю розпочався четвертий і останній день голосування на виборах до Європейського парламенту.

Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на “DW”.

“У неділю, 26 травня, свої голоси за євродепутатів зможуть віддати громадяни 21 країни-члена Євросоюзу. Зокрема, голосування у Німеччині, яка має найбільшу кількість представників у Європарламенті — 96 — починається о восьмій годині ранку. Тут обирати депутатів Європарламенту мають право 64,8 мільйона виборців, з яких 3,9 мільйона — громадяни інших країн ЄС”, — йдеться у повідомленні.

Крім того, вибори відбудуться в Австрії, Бельгії, Болгарії, Данії, Іспанії, Італії, Естонії, Фінляндії, Греції, Литві, Люксембурзі, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Угорщині, Франції, Хорватії, Швеції, та на Кіпрі. Останніми закриються виборчі дільниці в Італії — о 23:00.

За минулі три дні вибори вже відбулись у Великобританії, Нідерландах, Ірландії, Чехії, Латвії, на Мальті та у Словаччині. Вибори у Євросоюзі почались 23 травня. Загалом право голосу в 28 країнах-членах ЄС мають 427 мільйонів осіб.

На виборах мають обрати 751 євродепутата. За кожною з 28 країн-членів зарезервована чітка кількість місць у ЄС. Найбільше їх у Німеччини (96), Франції (74), Італії та Великобританії (по 73). Невеликі країни, такі як Кіпр, Люксембург та Мальта, мають лише по шість євродепутатів.

Коли Великобританія вийде зі складу ЄС, кількість членів Європарламенту скоротиться до 705. Тоді британські місця будуть розподілені між іншими країнами: Франція та Іспанія отримають ще по п’ять мандатів, Італія та Нідерланди — по три, Ірландія — два, а ще дев’ять країн — по одному. Німеччина не отримає додаткових місць, оскільки 96 місць – це максимальна можлива кількість євродепутатів для країни-члена ЄС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: