09:13, 28 Лютого 2021

У Ковельському МТМО виконали трансплантацію серця та двох нирок

Вперше в Україні в районній лікарні бригада лікарів Ковельського МТМО у співпраці з трансплантологами НІХТ ім. Шалімова одночасно провели поліорганний забір донорських органів та виконали трансплантацію серця і двох нирок. Пересадку донорської печінки здійснили фахівці Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова уже в Києві.

Про це повідомляють на сторінці Ковельського МТМО у «Фейсбук».

Під керівництвом Валентина Вітра у Ковельському МТМО сформували команда висококваліфікованих лікарів, яка у ніч на 26 лютого подарувала шанс на повноцінне життя чотирьом людям. Одночасно у трьох операційних ковельської лікарні вночі працювало кілька десятків різнофахових спеціалістів.

Донором стала 44-річна жінка, життя якої обірвав повторний інсульт. Консиліум лікарів констатував смерть мозку.

«Ми щиро співчуваємо родині з приводу непоправної втрати та висловлюємо безмежну вдячність рідним, які дали згоду на трансплантацію органів для порятунку чотирьох людських життів. «Коридором пошани» лікарі проводжали донора з реанімаційного відділення до операційної, де хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлої», – йдеться у повідомленні.

Пересадку донорського серця виконали спільно кардіохірург Ковельського МТМО Володимир Танський та лікарі з Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова на чолі з кардіохірургом Артуром Габрієляном. Анестезіологічне забезпечення провели Андрій Гуска та Анатолій Бондарчук.

У цей же час в сусідній операційній хірурги трансплантували нирки. Олександр Голуб, Іван Петрук та Андрій Павлусик спільно з трансплантологом Владиславом Закордонцем прооперували двох пацієнтів. Наркоз забезпечила Тетяна Приходько.

Кілька слів про реципієнтів, життя яких без трансплантації могло обірватися будь-якої миті.

У грудях 68-річного волинянина віднині б’ється нове серце. З діагнозом дилятаційна кардіоміопатія він перебував у листі очікування на трансплантацію серця на базі Ковельського МТМО. Донорські нирки відтепер очищуватимуть кров 24-річної молодої мами з Волині та 52-річного чоловіка з Житомирщини. Нині хворі перебувають у задовільному стані. Про їх подальше самопочуття повідомлятимуть згодом.

Лікарі Ковельського МТМО вкотре підтвердили свій високий професіоналізм та засвідчили, що Ковель продовжує утримувати лідерство у впровадженні трансплантології в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: