20:02, 16 Липня 2023

У Ковельському МТМО провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця

У ніч з 14 на 15 липня у Ковельському МТМО вчергове за час повномасштабного вторгнення провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Шанс на повноцінне життя отримав 65-річний чоловік зі Старовижівщини. Донором серця став його 63-річний земляк із сусіднього села. Такий розподіл зробила електронна система ЄДІСТ, яка проводить вибір найбільш сумісної пари – донор-реципієнт. Печінку і дві нирки (також за розподілом системи ЄДІСТ) забрала до Києва команда фахівців з НІХТ імені О.Шалімова, яка прибула у Ковель спеціально для забору органів.

«Рідні чоловіка, у якого раптово стався інфаркт головного мозку з подальшою мозковою комою, дали згоду на посмертне донорство, за що їм низький уклін! Завдяки їх благородному рішенню другий шанс на життя отримали четверо людей.

Наш пацієнт, який відтепер житиме з «новим» серцем, перебував у листі очікування на трансплантацію з січня 2023 року. Як з’ясувалося під час обстежень, перший інфаркт він переніс «на ногах», що дало ускладнення у подальшому. А у травні стався повторний інфаркт, і чоловік перебував у критичному стані та потребував термінової пересадки.

Шість годин титанічної праці великої команди професіоналів: трансплантологів, хірургів, анестезіологів, середнього та молодшого медичного персоналу, дали позитивний результат! Операція пройшла успішно! Нині усі показники пацієнта в нормі. Він перебуває у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

Щиро дякую нашим лікарям: Володимиру Танському, Дмитру Парахневичу, Тарасу Окуню, Анатолію Бондарчуку, Сергію Прудкому, Роману Дикому, Івану Петруку.

Вдячність трансплант-координаторам Ользі Танській та Андрію Мельнику, адміністрації Ковельського МТМО, юридичному відділу, клініко-діагностичній лабораторії та іншим службам за проведену роботу.

Дякуємо нашим Збройним Силам за тиху ніч, яка дала можливість врятувати людське життя! Працюємо спільно заради Перемоги!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: