21:20, 21 листопада 2018

У Ковелі з допомогою нового обладнання провели перші дослідження та операції

У Ковельській центральній лікарні з допомогою ангіографа, урочисте відкриття якого відбулося місяць тому, провели перші дослідження й оперативні втручання. Вчора, 20 листопада, тут зробили три коронографії та одне стентування.

Про це повідомляють на сайті Волинської обласної державної адміністрації.

З 20 листопада 2018 року розпочали лік врятованих людських життів завдяки закупівлі за кошти Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинські області» рентген-ангіографічної системи “Infinix-i Core+ INFX-8000V/G3” виробництва “Canon” (Toshiba).

Нагадаємо, встановили рентген-ангіографічну систему місяць тому, 19 жовтня 2018 року. На відкритті оновленого відділення був голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

“Законодавець правильно налаштував – потрібно оптимізувати систему охорони здоров’я. На Волині буде цілком спроможна система амбулаторій. А це вже третинний рівень і ми бачимо високотехнічні операції. Сьогодні в нас апаратура не гірша, ніж в столиці завдяки кредитам Світового банку. Це і є рух вперед”, – сказав тоді голова ОДА.

До слова, обладнання – дороговартісне, обійшлося у понад 605 тисяч доларів. А для того, щоб воно запрацювало, у Ковелі зробили ремонт приміщень. Тож лише облаштування відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії обійшлося місцевому бюджету у майже чотири мільйони гривень. І створення умов відповідно до вимог виробника – обов’язкова опція, без якої високоточну техніку не введуть в експлуатацію та не нададуть гарантій на неї.

А ще тривалий час відбувалися навчання спеціалістів, які працюватимуть на ангіографі. По-перше, судинні хірурги та нейрохірург кількаразово пройшли курси у Київському центрі серця Тодурова, інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова, Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, в обласних лікарнях Луцька та Львова і навіть у клініках Польщі. А по-друге, постачальник делегував своїх сертифікованих фахівців у Ковель, аби місцеві медики на місці ознайомилися з тонкощами роботи з технікою. Тож і ці перші втручання у місті залізничників пройшли під пильним оком гості з Києва – провідного фахівця з ангіографії Єлизавети Мельник, яка працюватиме у ЦРЛ до кінця цього тижня. Крім неї, колегам допомагали луцькі кардіологи Олександр Христюк та Ірина Січкарук.

Те, що відбулося вчора, медичною термінологією звучить так: три коронографії та одне стентування проксимального відділу передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії (ПМШГ ЛКА). А звичайною мовою – провели діагностику трьом волинянам віком від 35-ти до 65 років. А одному – 41-річному – після перенесеного понад тиждень тому інфаркту міокарда (про який, до слова, він навіть не знав) поставили стент, що дозволить людині повернутися до звичного способу життя.

“Це те, задля чого й реалізовувалася ідея встановити у Ковелі таке обладнання – наближення якісної медичної допомоги до пацієнта, аби людині вчасно провести необхідні втручання. Бо найбільш у вагу нині у боротьбі з серцево-судинними недугами має час. Саме те, коли була надана необхідна допомога, визначає, чи вирвуть медики пацієнта із лап смерті і чи не загрожує йому інвалідизація, – пояснює важливість введення в експлуатацію ангіографа головний лікар Ковельське МТМО Олег Самчук.

Згоден із ним і завідувач відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії Олександр Голуб. Він уточнює, що завдяки такому обладнанню надання вкрай необхідної високоякісної допомоги займає небагато часу: скажімо, стентування, так би мовити, від А до Я триває до 30 хвилин, а коронографія – хвилин 15. А власне роботу рентген-ангіографічної системи описує з посмішкою та коротко.

“Працює супер! Повірте, пройде півроку – і навіть скептиків переконають статистичні дані, які завантаженості ангіографа, за якими – життя ваше чи когось із тих, хто поруч”, – сказав він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: