13:04, 20 Жовтня 2023

У Ковелі вперше на Волині провели операцію на серці без розрізу

Фахівці Центру дитячої кардіології та кардіохірургії  (Київ) спільно зі спеціалістами Ковельського МТМО виконали процедуру TAVI – транскатетерну заміну аортального клапана.

Про це повідомляють у столичному медичному закладі,  йдеться на веб-сайті Ковельської міськради.

Це сучасна операція, яку роблять у найкращих клініках світу, а відтепер вона доступна і людям на Волині.

Кардіохірург, завідувач відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур Гліб Ємець розповів: «У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії з 2017 року ми розпочали такі операції – ставши піонерами в Україні. Ми раді ділитися досвідом та робити такі операції спільно з колегами на місцях, аби сприяти розвитку сучасних технологій».

Лікарі замінили аортальний клапан без зупинки серця через трьохсантиметровий розріз. Тривалість операції на серці склала дві години.

«Нашій пацієнтці 68 років, вона страждала від критичного стенозу аортального клапана – вади серця, при якій один із основних клапанів майже не відкривається. Зараз вона в стабільному стані», – зауважив завідувач кардіохірургічного центру Володимир Танський.

«Окрім того, ми приємно вражені рівнем надання медичної допомоги у Ковелі – пацієнтам дуже пощастило, що їх здоровʼям опікується команда справжніх професіоналів», – додав Гліб Ємець.

Фахівці столичної клініки дякують за ініціативу адміністрації Ковельського МТМО. Співпраця продовжується і обіцяє бути максимально ефективною.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: