15:01, 03 Червня 2024

У Ковелі відкрили простір для молоді та підприємців

Учора, 2 червня, у Ковелі відкрили унікальний простір для молоді та підприємців – Міжнародний молодіжний дім CollabZONE, який працюватиме як соціальне підприємство, засноване ГО “Велика ідея”.

Про це йдеться на сайті Ковельської міськради.

Джерелом натхнення для організації стали партнери з міста-побратима Ковеля Шамблі (США), де для його жителів працює комфортний громадський коворкінг прямісінько в холі міської ради. За підтримки мера  Шамблі Браяна Мока був розроблений концепт “CollabZONE”, а завдяки небайдужим до України мешканцям цього американського міста почалися перші роботи над дизайном та облаштуванням.

Створення простору стало можливим також завдяки співпраці з місцевим соціально-відповідальним бізнесом та міжнародними донорськими організаціями.

У  відкритті, яке відбулося у  форматі Форуму регіонального розвитку молоді та молодіжного підприємництва, взяли участь представники влади, бізнесу, молодь, партнери проєкту.

«Велику ідею» та керівника організації Людмилу Зубарєву зі стартом важливої справи привітав міський голова Ігор Чайка:

«Молодь у житті  Ковеля відіграє важливу роль, а тепер у неї буде новий простір для реалізації своїх можливостей. Велике спасибі меру Шамблі, що надихнув на це, поділився своїм досвідом, допоміг ідеї стати дійсністю. Люди, які вірять в те, що роблять, завжди досягають успіху. Саме молодим будувати і розвивати нашу країну, за яку зараз воюють наші захисники. Нехай все у вас вдається».

Приємно було почути і звернення мера Шамблі Браяна Мока, яке він записав спеціально для цієї  події.

«У вас багато забрали у житті, але мрії неможливо забрати. Бажаю, щоб ви показували усьому світу, що дух і сяйво України ніколи не згасне, – наголосив він. –  Саме завдяки ковельчанам, їх наполегливості у вас з’явився цей простір.

Як говорив Нельсон Мандела «Це завжди здається неможливим, поки це не буде зроблено», тому крокуючи проєктом, пам’ятайте, що молоді  та бізнесам  необхідний цей простір, щоб дозволити їх креативній енергії рухатись, а їхнім мріям реалізовуватися».

Як зазначають засновники, CollabZONE — перше соціальне підприємство такого типу на Волині, де весь чистий прибуток від діяльності спрямовуватиметься на розвиток молоді Волині через підтримку соціально-важливих проєктів.

Міжнародний молодіжний дім  – це акселератор розвитку громадянської активності та підприємництва/ Тут працює коворкінг, подієвий майданчик, “Крамниця подарунків зі змістом” з товарами від крафтових та соціально-відповідальних бізнесів.

Простір  – це 325 кв. м. у новобудові в центрі міста. Він має на меті створювати можливості для молоді всієї Волинської області розвиватись, інтегруватись, обмінюватись досвідом та ідеями, створювати спільні проєкти, навчатись у провідних експертів України та світу.

Коворкінг станом на сьогодні пропонує доступ до 13 комфортно облаштованих робочих місць, швидкісного інтернету 300 Мб/с, офісної техніки та сучасної бізнес-літератури. Наявність потужного генератора дозволяє не турбуватися про відсутність електроенергії – тут можна працювати онлайн з 10:00 до 17:00 у будні, а також відвідувати освітньо-мистецькі події, вечори настільних ігор, орендувати приміщення для командних тімбілдінгів/тренінгів чи провести власну подію – для цього у CollabZONE є всі зручності.

Для людей з інвалідністю розташовані пандуси й інклюзивний санвузол, а для незрячих – вивіски і мапа простору продубльована шрифтом Брайля.

Ініціатор ідеї Людмила Зубарєва підкреслює, що вони бачать свою візію у тому, щоб молодь Волині жила і працювала тут, адже у неї є для цього перспективи. А місія центру – створювати можливості для розвитку і самореалізації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: