15:59, 05 Жовтня 2022

У Ковелі продовжують ремонти та оснащення укриттів в навчальних закладах

Відтак все більше дітей повертаються за шкільні парти в режимі офлайн. Зокрема, з 3-го жовтня роботу відновили ще два навчальні заклади міста: один із ліцеїв та дитячий садок. Там завершили облаштовувати найпростіші укриття за вимогами ДСНС.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

У перший день роботи офлайн у садку пройшли «бойове хрещення», – розповідає завідувач закладу Віра Чубата, – вранці пролунав сигнал повітряної тривоги, усі спустилися в нове укриття.

На вході до нього облаштували пандус – на базі садка працюватимуть спеціалізовані класи ЗЗСО № 8, в яких навчається 21 учень, серед них діти на візках.

Укриття, яке за два місяці спільними зусиллями підготували РЖКП № 1, колектив садка та батьки вихованців, вміщує 100-110 осіб. У приміщенні є все необхідне для комфортного і безпечного перебування дітей та вихователів – облаштовані санвузли, медичний куточок, простір для навчання та розваг, на стінах – яскраві малюнки. У дитсадку є групи з інклюзивним навчанням. Для діток з особливими потребами в укритті облаштували рекреаційний куточок.

Знайшли також, як використати старі шафки для речей, що лишилися на господарстві після заміни їх на нові, а відтак – зекономити кошти. Частину з них використовують за призначенням – діти там лишатимуть свої тривожні валізки. З інших шафок змайстрували лавочки для сидіння.

В частині підвального приміщення, що використовують як овочесховище, облаштували найпростіше укриття для персоналу садка – кухарів, технічних працівників.

Садок працює в штатному режимі, до холодів вже зараз підбирають прийнятні за всіма параметрами безпеки обігрівачі, а також вологостійкі OSB-плити для утеплення підлоги.

В одному з ліцеїв, який також запрацював 3-го жовтня, укриття готували півтора місяці.

Одне з приміщень теперішнього укриття у довоєнний час слугувало гардеробом. Зараз це дозволяє за лічені секунди потрапити у безпечне місце і продовжити там освітній процес.

Тепер на гардеробних гачках для одягу – тривожні валізки. Учні лишають речі так, поки перебувають у школі.

Велике і просторе укриття поділене на зони, кожна – пронумерована та закріплена за окремими класами. Директор ліцею Олена Вальчук каже, учням та вчителям вже провели навчання та ознайомили з укриттям.

Приміщення вміщує 250 осіб. Учнів у школі – 415. З огляду на це, навчальний процес відбувається за змішаною формою навчання. Тиждень у форматі онлайн, тиждень – офлайн.

Проблема укриття, яка вимагала багато уваги і ресурсу для вирішення – пліснява, що уразила значну площу приміщення. Підрядник, який працював із цією проблемою – МПП «Інвестбуд» (керівник Волинчук Василь Васильович). Тут відремонтували стіни, облаштували запасні виходи. Провели нове освітлення, налаштували вентиляцію приміщення. З цим допомагатимуть автоматизована система вентиляції, яка в ліцеї ще з часів його будівництва(1950-х рр.), а також природна вентиляція.

З облаштуванням підлоги, санвузлів та заміною дверей ліцею допоміг член виконкому Ковельської міської ради, підприємець Роман Дідицький.

Активно долучаються і батьки – зараз, наприклад, облаштовують медичний куточок – привезли медикаменти та меблі, де вони будуть зберігатися.

Наразі в ліцеї вирішують питання із лавочками та стільцями. Доукомплектовують укриття.

Станом на 4 жовтня у шести школах Ковельської громади навчальний процес відбувається за змішаною формою. У двох ліцеях учні окремих класів працюють офлайн. Вісім дошкільних закладів громади вже відновили роботу.

Ремонтні роботи з облаштування укриттів тривають у двох школах та двох садках.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: