13:39, 30 Березня 2019

У Ковелі аматорський театр-студія представив музичну виставу. ФОТО

Ковельчан на прем’єру музичної вистави «Сорочинський ярмарок» (за мотивами одноіменної повісті Миколи Гоголя) запросили  актори Ковельського аматорського експериментального театру-студії «10 ряд 10 місце».

Про це інформує Ковельська міська рада.

На початку, неочікувано для усіх, у залі розгорнувся справжнісінький ярмарок. Запахло  ароматною випічкою.  Кожен міг спробувати пиріжки, різноманітні солодощі, які пропонували дівчата на своїх ятках.

Далі дійство перемістилось на сцену, де з перших хвилин актори  змусили присутніх поринути у яскраве середовище українського народного свята і життєвих пригод.

Блискучий калейдоскоп персонажів – всі представники тодішнього сільського населення. Головні герої вистави —  романтичні Гриць і Парася (Софія Ліпич, Михайло Бразінський) , щаслива пара Цибулі та мудрої Мокрини (Ольга Пірожик, Ігор Корнелюк), та антипод цієї родини – сім’я Черевика та Хіврі (Володимир Солов’янчик, Оксана Мизовець), попович Афанасій Іванович (Назар Андросюк),  циганка (Альона Малюга-Мельникова).

«Сорочинський ярмарок» допомагає звернутися не до тужливої теми української історії, а навпаки – посміхнутися, з гумором поглянувши на героїв, їх відносини.

Хівря стає на заваді подружньому щастю Гриця та Парасі, втім кохання допомагає молодим подолати інтриги підступної мачухи. Закінчується вистава гучним весіллям щасливої молодої пари.

Режисер Альона Малюга-Мельникова розповідає, що вони давно планували зіграти комедію. І вибір був невипадковим, адже Гоголь по-особливому писав про Україну. Він це робив з великою   любов’ю, притаманним йому тонким гумором. Письменник зумів  надзвичайно колоритно передати у своїх творах  життя українського села,  його побут, характери героїв.

«Ми стараємося щоразу все більше дивувати глядача все  і показувати власний професійний розвиток. Все вище піднімаємо нашу планку. У постановці було задіяно 35 акторів. Всі вони зіграли бездоганно. Танцювальні композиції представив зразковий ансамбль “Дзвіночок”. Від цього вистава тільки виграла. Багато людей допомагали з костюмами, реквізитами. Щиро їм за це вдячні. Загалом хотілося зробити свято, більше веселощів музики, щоб люди відчули дух Сорочинського ярмарку», — каже режисерка.

У театралів все вдалося. Вистава додала настрою і позитивних емоцій усім, хто завітав на прем’єру.

Своє захоплення  висловили заступник міського голови Ігор Прокопів та начальник відділу культури Вікторія Савлук. Вони щиро подякували керівнику та усім учасникам аматорського експериментального театру-студії «10 ряд 10 місце» за  незабутній вечір. Ігор Ярославович наголосив, що Ковель тепер може пишатись, бо має свій власний театр з надзвичайно талановитими і багатогранними акторами, які уміють заставити глядача щиро сміятись і переживати разом з ними.

Яскраві емоції переповнювали після вистави і самих акторів. Зокрема, Оксана Мизовець, яка зіграла  Хіврю говорить: “Задоволені, що сьогодні був дуже контактний зал. Це  допомагало і надихало. Кожен мій вихід  я відчувала відлуння від залу і просто від цього росли крила”.

Безумовно, результату передували чисельні репетиції. Бувало по 3-4 години ми проводили на сцені. Без зусиль нашого режисера Альони Олексіївни нічого б не було. Вона скеровувала, налаштовувала, заставляла.

«Сорочинський ярмарок» — нова розкішна,  сповнена яскравого блиску постановка місцевих театралів.  Глядачі  із захватом поринули у це масштабне галасливе й колоритне дійство, слідкуючи за долями головних героїв, які вміють кохати, дружити, співчувати, бути щирими й жити з відкритим серцем.

«Це грандіозно. Стільки задіяти людей на сцені і тримати магнітом увагу залу — це великий талант. Завдяки Альоні Малюзі-Мельниковій у нас в Ковелі є справжнє театральне мистецтво»,  — таку думку по завершенню вистави висловила одна з глядачів Людмила Барановська.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: