19:54, 24 Жовтня 2018

У Ківерцях запрацював інклюзивно-ресурсний центр. ФОТО. ВІДЕО

У Ківерцях відкрили одинадцятий на Волині інклюзивно-ресурсний центр, створений у рамках реформи інклюзивної освіти, яку реалізовує Благодійний Фонд Порошенка у співпраці з МОН. Перерізали святкову стрічку за участю голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка сьогодні, 24 жовтня 2018 року.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

“Сьогодні будучи в цьому центрі, який є одинадцятим на Волині, я щиро вдячний районній та місцевій владі. Діти отримають можливість рухатися, вчитися чомусь, розвиватися. Це є велика перспектива. Успіх залежить не від коштів, які ми вклали в цей центр, а від душі та майстерності педагогів. Це не є вирішенням проблеми, але ми правильно рухаємося у напрямку реалізації проектів, які допомагають знайомитися і дітям, і батькам. Обмін досвідом і підтримка теж вам потрібна, я відчуваю. Зрештою, ваші сяючі очі та усмішки переконують мене, що влада рухається правильно”, – зауважив Олександр Ілліч.

У закладі працюватиме четверо спеціалістів – директор, практичний психолог, вчитель-логопед та олігофренопедагог. Кабінети в центрі розміщені на першому поверсі Еколого-натуралістичного центру. Там облаштовані пандус та поручні відповідно до вимог Державних будівельних норм. Центр обладнаний сучасними меблями, оснащений реабілітаційним обладнанням, дидактичними та ігровими матеріалами, комп’ютерною технікою й багатофункціональним пристроєм. У коридорі облаштували зону очікування для батьків.

В ІРЦ проводитимуть індивідуальні та групові заняття для дітей з особливими освітніми потребами. Робота в закладі буде спрямована і на інтелектуальний, і на фізичний розвиток дітей. Скористатися його послугами зможуть близько 60–70 дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Фахівці закладу безкоштовно проводитимуть корекційні заняття, надаватимуть консультації батькам та складатимуть індивідуальні плани розвитку дитини.

Голова Ківерцівської районної державної адміністрації Валерій Ткачук відзначив, що і надалі розвиватимуть інклюзивну освіту в районі.

“Відкриття ІРЦ – це визначна подія для району. Я хочу побажати вашим діткам здоров`я, щоб вони у цьому закладі почували себе радісними та із задоволенням сюди йшли. Усім вам бажаю миру, ми українці, ми справимося з усім”, – привітав присутніх голова райдержадміністрації.

Загалом дитяче населення району віком від 2 до 18 років налічує майже 12 тисяч осіб, з них 1080 дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивним навчанням у закладах загальної середньої освіти району у 2018/2019 н.р. охоплено 14 дітей з особливими освітніми потребами ввели 10 посад асистента вчителя.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: