09:13, 03 Травня 2022

У Ківерцях здійснюють вапнування водойми

На озері Молодіжне, що у місті Ківерці, здійснили перший етап вапнування води, витративши близько 60 кг вапна.

Про це повідомляють на веб-сайті Ківерцівської міськради.

Всього Ківерцівська міська рада запланувала три етапи вапнування води. В подальшому використовуватимуть орієнтовно по 100 кг вапна під час кожного такого екологічного процесу.

Вапнування води проводиться для прискорення мінералізації речовин і додавання розкритого кисню. Також це допомагає поліпшити рибопродуктивність і якість води.

Для чого це потрібно:

Вапнування води – це в першу чергу створення правильної екологічної атмосфери водойми. Робиться це для усунення кислої реакції ґрунту і прискорення мінералізації. У вигляді побічної (але корисної) дії йде додавання кальцію у воду.

Під час експлуатації водойми з землі і води поступово вимивається вапно. Його потрібно періодично додавати, оскільки виконує такі функції:

Розвиток мешканців. Вапно бере участь у формуванні у риб скелета, впливає на розвиток зародків і нормалізує роботу нервово-м’язового апарату риби. Під час вилову значна частина кальцію вилучається зі ставка і його необхідно додавати.

Дезінфекція води. Вапно допомагає запобігти захворюванням зябер і краснухи коропа.

Бореться з більшістю паразитів, що мешкають на дні і в воді. Вони просто не переносять вплив негашеного вапна і гинуть відразу після її додавання.

Допомагає позбутися від непотрібної (кістлявої і малопродуктивної) риби.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: