18:05, 07 Січня 2022

У Ківерцях презентували виставку різдвяних дзвоників

Виставку відкрили 5 січня у Ківерцівському краєзнавчому музеї.

Про це повідомляють на веб-сайті Ківерцівської міськради.

Дзвони, дзвоники, дзвіночки… Звуки, якими нас заколисує благовіст рідного дзвону, вміщує все найдорожче: релігію, родину, батьківщину, колиску, могилу, минуле і прийдешнє. Їхній мелодійний спів – особливий атрибут Різдва і свята!

Вважається, що Різдво почалося з моменту, коли на небі з’явилася перша зірка, сповістивши про народження Ісуса. А вифлеємські пастухи, побачивши знак, вирушили до Спасителя  привітати народження Сина Божого.

Так і заведено до сьогодні – віншування, колядування та прославляння народження  Христа починається ще зі Святвечора. При цьому неодмінним атрибутом традиції є дзеленькотіння дзвоників, як символу сповіщення радісної новини та голосу янголів-провісників.

Напередодні циклу Різдвяних свят 5 січня у Ківерцівському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки керамічних сувенірних дзвоників «Янгелики – Різдвяні благовісники». Виставка є частиною великої (понад 300 предметів) колекції  відомої волинської кампанологині, дзвонарки,  краєзнавиці Галини Марчук  і нараховує 25 експонатів. Здебільшого це дзвоники у вигляді янголів, проте у представленій виставці є дзвоники і традиційного, купольного,  вигляду.

Пані Галина вже понад 20 років колекціонує сувенірні дзвоники. У її колекції дзвіночки не лише з України , але й з багатьох країн світу: Польщі, Канади, Естонії, Литви, Росії, Чехії, Німеччини. Багато дзвоників  Галині Степанівні дарували українські майстри, друзі-краєзнавці, волонтери, деякі вони придбала  на ярмарках та у подорожах. Так неймовірно цінною і цікавою родзинкою колекції є три сувенірних дзвоники-янгелики, виготовлені з білої глини мамою відомого українського співака-музиканта Кузьми СкрябінаОльгою Михайлівною Кузьменко. Також у виставці можна побачити і роботи  волинських майстринь Тетяни Вегери та Жани Міляшкевич.  Особливе місце в експозиції займають дзвіночки зі Супральського монастиря (Польща) та  сувенірний дзвоник відомої відомої польської майстерні керамічних виробів ручної роботи  «Manufaktura w Boleslawcu» – подарунок учасниці АТО-ООС Василіси Мазурчук (м. Київ).

Власне виставку представляла особисто колекціонерка, яка розповіла про свій науковий досвід з вивчення дзвонів та дзвонарного мистецтва, про шлях опанування різних технік дзвоніння, свою нелегку дослідницьку та краєзнавчу роботу, про покладенні зусилля до створення першого в Україні Музею дзвонів у Луцькому замку, організації фестивалів та конференцій, презентувала власні науково-популярні видання.

У заході також взяли участь місцеві бібліотекарі, працівники позашкілля, представники міської ради та краєзнавці.

Виставка працюватиме близько місяця. Запрошують відвідати усіх охочих, не забуваючи про дотримання карантинних вимог.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: