09:12, 06 Березня 2021

У Ківерцях презентували виставку присвячену Габріелі Запольській

4 березня у Ківерцівському музеї відбулася презентація виставки «Габрієля Запольська – біографія і творчість».

Про це інформують на сайті Ківерцівської громади.

Виставку представляла завідувачка Музею історії Луцького братства – Олена Бірюліна. Присутні вчителі, директори навчальних закладів громади, представники міської ради, краєзнавці та дослідники з цікавістю слухали виступ авторки виставки про її наукові дослідження «волинської біографії» Габріелі Запольської.

Зокрема, цінною інформацією є генеалогічні розвідки родоводу письменниці, її польське, білоруське і навіть українське коріння. Також на стендах можна побачити маловідомі фото Габрієлі, передані для створення виставки представниками Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку, ознайомитися з  окремими матеріалами польських дослідників, практикою вшанування пам’яті письменниці і драматургині в Україні і закордоном.

Захід є частиною міжмузейного проєкту «Жіночий рух за соціальну рівність. Габріеля Запольська і Леся Українка», який має на меті представити біографію і творчість обох письменниць, як яскравих представниць фемінізму ХІХ- початку ХХ ст., їх спільні та відмінні риси у сприйнятті жіночої рівності, прояву жіночої сили  та створенню жіночих образів у літературі.

Виставка працюватиме до 20 квітня. Запрошуємо усіх відвідати за попереднім записом (тел. 0507328945), понеділок-п’ятниця, з 9:00 до 16:00.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: