20:01, 17 Квітня 2022

У Ківерцівському краєзнавчому музеї організували майстер-клас для переселенців

Ківерцівський краєзнавчий музей, як і більшість комунальних закладів громади, з початком активної фази російсько-української війни переформатував свою роботу. Зокрема музей скерував свої зусилля на потреби захисту і збереження культурних цінностей та роботу з вимушеними переселенцями.

Про це повідомляють на веб-сайті Ківерцівської міськради.

Завдяки ініціативі Людмили Костюк – місцевої майстрині з  гончарства, у музеї 7 та 14 квітня були проведені майстер класи з ліплення глини для вимушених переселенців та жителів нашої громади. Безплатні заняття відвідали дітки та їх батьки з Рубіжного, Краматорська, Дружківки, а також місцеві школярі. Для останніх встановили оплату, а отримані кошти переказали на потреби окремого підрозділу ЗМСУ (про що на своїй сторінці у «Фейсбук» прозвітувала Людмила Костюк).

Ліплення з глини є дуже цікавим видом мистецтва і дозволяє емоційно зміцнитись та відпочити.  Коли у руках глина,  через тактильні відчуття, виникає потреба сконцентрувати свою увагу саме на процесі ліплення, не думати про пережиті страхи та негативні емоції, а намагатися зробити усе, щоб вийшов гарний виріб. Крім того, ліплення допомагає розвивати уяву, стимулює мозкову пам’ять, відчуття та сприймання. У майстер класі взяли участь не лише діти, а й їхні батьки. Коли у діток не завжди виходило те, що хотілося б зліпити, то підключалися дорослі. Вони теж  потребували емоційної реабілітації і намагалися зробити щось гарне.

Цікаво, що відвідувачі не ліпили іграшки. Вони ліпили свої історії. Один хлопчик ліпив війну – танк,  інший – свою мрію потрапити у «динопарк», ще інша родина – песика, якого довелося, мабуть залишити вдома… Майстриня Людмила цілком розуміла, що працює з особливою категорією відвідувачів і у особливий для нас усіх час. Тому варто відмітити її досвідчені навики у роботі, що виявлялось у підтримці, підбадьорюванні, налаштуванні спокійної атмосфери, почутті безпеки та вільному вияву емоцій.

Відвідувачам дуже сподобалося заняття з Людмилою Костюк. Тому ухвалили рішення про проведення таких майстер-класів з ліплення глиною щотижнево, об 11 годині у четвер. Усі роботи, зроблені дітьми залишаються поки у музеї і готуються до обпалення у печі майстрині, щоб зробити їх міцнішими. Вони обов’язково повернуться згодом до своїх творців.

«Маємо надію, що такі заняття  допоможуть нашим співгромадянам, яким довелося пережити жахи війни і вони з приємністю будуть згадувати наші зустрічі в Ківерцівському музеї. А зібрані з майстер-класів кошти ще на крок наблизять нас до перемоги! Слава Україні!», – йдеться у повідомленні.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: