20:49, 05 Грудня 2022

У Херсоні затримали колаборанта, який за вказівкою Сальдо вводив у місті «рублеву зону»

У визволеному Херсоні в результаті стабілізаційних заходів Служба безпеки України затримала колаборанта, який за вказівкою гауляйтера Володимира Сальдо вводив у місті «рублеву зону».

Про це повідомляють на веб-сайті СБУ.

«Служба безпеки викрила ще одного “високопоставленого” пособника ворога в результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні. Зловмисником виявився керівник колишньої філії підконтрольного рф «международного расчетного банка», який відкривав свої «відділення» в окупованих районах півдня України», — ідеться в повідомленні.

За даними СБУ, саме через згадану «фінустанову» Сальдо намагався облаштувати в Херсонській області понад 200 банківських «представництв» російської федерації. Таким чином загарбники планували здійснити примусове введення «рублевої зони» на захопленій території регіону й забезпечити додаткові надходження до бюджету рф.

Більша частина отриманих грошей мала йти на фінансування агресивної війни проти України.

Для реалізації проекту агресор планував використати “досвід” створення розгалуженої мережі російського «расчетного банка» в захоплених районах Донецької й Луганської областей.

Так, слідство встановило, що під час захоплення Херсона таке завдання виконував колишній працівник місцевого банку. На початку повномасштабного вторгнення він підтримав загарбників та добровільно погодився очолити одне з відділень російської фінустанови.

Своє «робоче місце» зловмисник облаштував в будівлі тимчасово захопленого українського державного банку. На запропонованій загарбниками «посаді» фігурант змушував місцевих підприємців переходити на комерційні розрахунки в російських рублях та відраховувати частину прибутків на користь загарбницької адміністрації.

Після визволення Херсона ворожий поплічник спробував «залягти на дно» в одній із міських лікарень. Співробітники СБУ встановили його місцезнаходження та затримали.

Фігуранту оголосили підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права на заставу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: