17:03, 27 Вересня 2020

У громаді поблизу Луцька відзначили храмове свято

27 вересня в день Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього престольне свято відзначають жителі села Боратин. Місцевий храм має досить цікаву, понад 100-літню історію. Будівля у готичному стилі – із шпилями та вітражами нагадує про чеське минуле Боратина.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Сучасний храм Воздвиження Хреста Господнього – у минулому євангелістсько-реформаторський молитовний будинок, зведений чеськими переселенцями у 1907 році. Храм побудований у готичному стилі, з матеріалу місцевого виробництва – цегли та глини, оздоблений вітражами. Ділянку для забудови церкви вибрали досить вдало – на невеликому підвищенні, поблизу дороги, храм був оточений садибами чеських господарів. Над розробкою проекту та на самому будівництві працювала група талановитих, інтелігентних майстрів. Вони були присутні і на освяченні цієї споруди.

У часи Першої та Другої світових війн боратинській церкві вдалося вціліти, однак нелегка доля спіткала храм пізніше. У радянські часи тут, як це часто практикували, зробили клуб. Лише на початку 90-х років церква відновила своє функціонування.

Хрестовоздвиженський храм у Боратині і донині залишається святинею для його засновників. У 1997 році колишні поселенці та їх нащадки з Чехії встановили на будівлі церкви меморіальну дошку з написом: «Цей храм побудований чеськими поселенцями в 1907 p., які жили в Боратині з 1872 по 1947 роки».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: