09:13, 01 Серпня 2022

У громаді поблизу Луцька шкільні психологи навчилися краще працювати з переселеними дітьми

Станом на сьогодні у Боратинській громаді проживає понад 700 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), більше 200 з них – діти. Їх інтеграція в нове середовище сьогодні залежить від дій багатьох фахівців. І йдеться не лише про директорів шкіл, завучів та вчителів. Важливу роль у цьому відіграють шкільні психологи.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Щоб допомогти фахівцям здобути спеціалізовані знання і навички у роботі з ВПО, громадська організація «Волинський Інститут Права» організувала дводенний тренінг «Особливості роботи шкільного психолога з внутрішньо переміщеними дітьми».

Активними учасниками заходу стали шкільні психологи з Боратинської громади. Присутні мали змогу більше дізнатися про особливості надання допомоги дітям та сім’ям зі статусом ВПО в залежності від періоду та фази сприйняття кризи; зрозуміли можливості і обмеження шкільних психологів, які надають кризове консультування; розібралися, що має містити особиста психологічна «тривожна» валізка; вчилися працювати за протоколом GTEP в індивідуальній та груповій роботі з дітьми; ознайомилися з різними терапевтичними техніками.

Тренінг був наповнений не лише теоретичною інформацією, а й практичними завданнями. Учасники навчання багато працювали в групах, обмінювалися досвідом, пропрацьовували різні ситуації у форматі рольових ігор.

Тренерка Світлана Сасюк говорить, що отримані знання допоможуть учасникам заходу на практиці результативніше долати травматичні наслідки війни у переселених школярів в різні періоди стресу, а також сприятимуть підвищенню адаптації, життєстійкості та ресурності дітей. Крім знань, ще одною цінністю заходу для його учасників стала можливість живого спілкування з колегами, що довгий час не вдавалося зробити через карантинні обмеження.

Захід організовував Волинський Інститут Права в рамках проекту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проекту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проект USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: