20:49, 03 Жовтня 2022

У Греції розслідують відмивання росіянами грошей через ченців з Афону

Управління з відмивання грошей Греції проводить розслідування щодо підозрілих переказів грошей з-за кордону на індивідуальні рахунки ченців з Афону.

Про це повідомляє «Orthodox Times», передає «Укрінформ».

Зазначається, що розслідування розпочалося близько року тому, однак справа набула нових обертів після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну та запроваджених Заходом санкцій щодо фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із кремлем, який підтримує тісні зв’язки з Афоном.

За інформацією видання, за останні 12 місяців здійснили принаймні 20 підозрілих транзакцій, які розслідують співробітники грецького відомства. Причому гроші потрапляють не на рахунки монастирів, які нещодавно відвідували високопосадовці росії, а на індивідуальні рахунки ченців. Йдеться про перекази значних сум, які становили десятки або навіть сотні тисяч євро. В одному випадку сума перевищувала один мільйон євро.

За однією з версій, заможні росіяни за допомогою ченців з Афону намагаються вивести свої гроші з росії, щоб зберегти їх у разі краху фінансових установ рф або уникнути можливої їх конфіскації. Зазначається, що, ймовірно, з тієї ж причини дехто з російських олігархів висловили інтерес до придбання нерухомості в Греції в останні місяці.

Як повідомлялося, міжнародна група «російська еліта, поплічники та олігархи» (REPO) заблокувала або заморозила російські активи на понад 30 мільярдів доларів за перші 100 днів роботи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: