08:44, 20 Січня 2021

У Франції зареєстрували п’ять смертей невдовзі після вакцинації, обставини з’ясовують

У Франції зареєстрували 5 випадків смерті невдовзі після вакцинації, усі — серед людей поважного віку. Наразі вважається, що їхня смерть не пов’язана з отриманням вакцини.

Як пише “Європейська правда” з посиланням на “Le Figaro”, про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

За даними МОЗ, з близько пів мільйона французів, які вже отримали свою першу дозу вакцини від коронавірусу “Pfizer-BioNTech”, небажані побічні ефекти проявилися у 139 осіб, п’ять осіб невдовзі після отримання щеплення померли.

“У всіх випадках це були люди поважного або дуже поважного віку, з хронічними захворюваннями”, — повідомив міністр охорони здоров’я Олів’є Веран. 

У Нацагентстві з безпеки медичних препаратів (ANSM) прокоментували питання:

“За даними, які нам відомі на цей час, ніщо не дає підстав робити висновок про те, що їхня смерть пов’язана з вакцинацією. Усі померлі — особи поважного віку з будинків для літніх людей”.

Також у відомстві уточнили, що зазвичай у будинках для літніх людей щоденно помирає 465 осіб, і понад тисячу щодня госпіталізують. Тож з огляду на розмах кампанії вакцинації та високу ймовірність смерті осіб цієї вікової групи цілком очікувано, що є випадки смертей, які сталися невдовзі після щеплення вакциною від коронавірусу.

Нагадаємо, раніше у Норвегії повідомили, що не встановили зв’язку між щепленням і смертями літніх людей, які отримали дозу вакцини “Pfizer” / “BioNTech”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: