17:47, 04 Березня 2020

У Фонді держмайна пояснили, чи виставлятимуть «Волиньторф» на приватизацію

Включення підприємств торфовидобувної галузі до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, не передбачається: у ФДМУ дали відповідь на звернення депутатів Волиньради.

Про це повідомляють на веб-сайті облради.

У Фонді державного майна України розглянули звернення Прилісненської сільської ради, підтримане на тридцять дев’ятій позачерговій сесії від 13 грудня 2019 року  та рішення Волинської обласної ради   «Про звернення щодо недопущення приватизації державного підприємства «Волиньторф».

«Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» (далі – Закон) до об’єктів державної і комунальної власності, що підлягають приватизації, належать усі об’єкти права державної і комунальної власності, крім тих, приватизація яких прямо заборонена цим Законом та іншими законами України.

Згідно з частиною першою статті 11 Закону ініціювати приватизацію об’єктів можуть органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб’єкти управління об’єктами державної і комунальної власності або покупці.

На виконання частини п’ятої статті 11 Закону Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (правонаступником якого є Міністерство енергетики та захисту довкілля України) як уповноважений орган управління ДП «Волиньторф» листом від 01.10.2019 № 01/12-9211 запропонувало включити до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації, зазначене підприємство. На час надання пропозиції ДП «Волиньторф» було включено до Переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Двадцятого жовтня 2019 року набрав чинності Закон України від 02.10.2019 № 145-ІХ «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». Зазначеним законом знято заборону приватизації підприємств торфовидобувної галузі, зокрема і ДП «Волиньторф».

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України листом від 12.11.2019 № 01/12-10147 підтвердило раніше надану пропозицію щодо включення ДП «Волиньторф» до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації, надавши інформаційні матеріали щодо ДП «Волиньторф» відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 387.

Відповідно до статті 6 Закону органи приватизації припиняють приватизацію об’єкта приватизації у таких випадках:

включення об’єкта, приватизації до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;

виключення об’єкта великої приватизації з переліку об’єктів, що підлягають приватизації;

ухвалення місцевою радою рішення про скасування попереднього рішення про приватизацію відповідного об’єкта комунальної власності.

Водночас зазначаємо, що Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі – Мінекономіки) на виконання норм Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» підготовлено проект Закону України, відповідно до якого доцільно залишити у державній власності лише ті об’єкти, функції яких не можуть у повній мірі виконуватись суб’єктами господарювання недержавного сектору, а саме:

підприємства з виготовлення та ремонту всіх видів зброї, що перебуває на озброєнні Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законодавства військових формувань, Служби безпеки України;

є природними монополіями відповідно до Закону України «Про природні монополії»;

здійснюють діяльність, яка має критично важливе значення для суспільства (як приклад ДП «Прозорро.Продажі», ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»).

Мінекономіки листами від 13.12.2019 № 3212-05/53585-07 та від 08.01.2020 № 3212-05/758-03 направляло до Фонду на погодження проект Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». Зазначеним законопроектом включення підприємств торфовидобувної галузі до Переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, не передбачається»,- написав у відповідь депутатам  заступник Голови Фонду Тарас Єлейко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: