10:40, 20 Січня 2022

У «Цуманській пущі» виявили порушення природоохоронного законодавства

Державна екологічна інспекція у Волинській області завершила планову перевірку Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

Про це повідомляють на сторінці Державної екологічної інспекції у Волинській області у «Фейсбук».

Ківерцівський національний природний парк “Цуманська пуща” створений відповідно до Указу Президента України від 22.02.2010 № 203 “Про створення Ківерцівського національного природного парку “Цуманська пуща”.  Положення про Ківерцівський національний природний парк “Цуманська пуща” затвердили наказом Міністерства екології та  природних ресурсів України від 12.12.2011 № 523.

За результатами проведеного заходу державного нагляду (контролю) встановили, що вимоги, визначені Указом Президента України та вимоги Положення про Ківерцівський національний природний парк “Цуманська пуща”, які регламентують повноцінне функціонування парку відповідно до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” не виконують.

З часу створення парку не оформили відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” право користування земельними ділянками. Межі території парку в натурі не встановили. В установленому законодавством порядку не затвердили Проект організації території парку. Охоронні зобов’язання оформили з порушенням вимог п. 3.2 “Інструкції щодо оформлення охоронних зобов’язань на території та об’єкти природно-заповідного фонду” для землекористувачів, не зазначених в Указі Президента України, без додавання копій оглядових картографічних матеріалів.

Окрім порушень, які стосуються виконання заходів, передбачених Указом Президента України, спеціалісти Інспекції встановили факти порушень вимог природоохоронного законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, про охорону атмосферного повітря. Національний природний парк, як суб’єкт господарювання, не забезпечив ведення первинного обліку кількості використаної води у встановленому законодавством порядку,  відсутній спеціальний дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел.

За результатами перевірки відповідальних посадових осіб притягнули до адміністративної відповідальності, видали припис про усунення порушень вимог природоохоронного законодавства.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: