19:08, 03 Серпня 2021

У чотирьох громадах на Волині створять служби підтримки жертв домашнього насильства

Передбачать фінансування центрів для жертв домашньої тиранії.

Про це йшлося на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Депутати погодили проект розпорядження голови ОДА «Про розподіл субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на 2021 рік», повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Зокрема, на створення і фінансування центрів для жертв домашньої тиранії спрямували: обласному бюджету – без малого 2 млн. грн; Луківській селищній громаді – майже 500 тис. гривень; Турійській – близько 300 тис. грн; Камінь-Каширській міській – понад півмільйона гривень та більше 4 млн. – Зимнівській територіальній громаді.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зауважив, що керівництво та депутати обласної ради відстоювали необхідність створення таких спеціалізованих служб безпосередньо у територіальних громадах.

“Особа, яка постраждала від насильства, далеко не завжди має можливість дістатися з віддалених населених пунктів до обласного притулку, а відтак вона залишається наодинці зі своєю проблемою. Тішить те, що відразу кілька волинських громад проявили активність і подали увесь необхідний пакет документів до Мінсоцполітики на фінансування і тепер можуть створити такі центри допомоги, тим самим наближуючи цю важливу соціальну послугу до тих, хто її потребує “, – зазначив голова бюджетної комісії.

Виділених майже 2 мільйони гривень обласному бюджету будуть спрямовані Волинському обласному центру соціально-психологічної допомоги на придбання предметів першої необхідності, комп’ютерної та офісної техніки, а також на закупівлю автомобіля, який дозволить організувати роботу ще й мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Окрім того, очікується надходження з державного бюджету понад 600 тис. грн для вирішення житлових питань внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО/ООС.  Кошти пропонується спрямувати Володимир-Волинському міському бюджету. Зауважувалося, що це лише 4 % від потреби у наданні грошової компенсації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: