21:45, 20 Лютого 2018

У Чехії запрацює супутниковий центр для космічної розвідки

У Чехії в 2018 році почне роботу новий Національний центр для космічної розвідки (CATCEN ČR). Як повідомляє Міністерство оборони країни, центр сформують у «рамках військової розвідки і виконуватиме завдання як для розвідувальної підтримки чеської армії і командних структур НАТО, так і для державних інституцій та інтегрованої оборонної системи, наприклад, у випадку природних катастроф».

Центр займатиметься опрацюванням знімків із радару для військових сил Чехії і НАТО. Як зазначають у повідомленні міністерства, своєю роботою «центр надасть розвідувальну підтримку чеським контингентам за кордоном» і таким чином сприятиме кращій інформованості чеських вояків за межами Чехії, – пише “Радіо Свобода”.

У разі потреби Національний центр для космічної розвідки “CATCEN ČR” зможе також вести спостереження за можливими коливаннями поверхні землі під час будівництва транспортних мереж чи виявляти масштаби природних катастроф, наприклад повеней і пожеж.

Як зазначила міністр оборони Карла Шлехтова, створенням «Національного центру для космічної розвідки Чеська Республіка «відіграватиме важливу роль в процесі оборонного планування НАТО у 21 столітті».

На думку керівника військової розвідки Яна Бероуна, створенням нового Національного центру для космічної розвідки Чехія «реально виконує одне із своїх зобов’язань перед НАТО».

Центр має розпочати роботу 1 липня цього року. Передбачають, що фінансуватимуть роботу Центру з бюджету Міністерства оборони Чехії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: