12:06, 04 Грудня 2020

У Британії зростає ринок меблів — волинських виробників запрошують навчатися експортувати

Як розвивати та підтримувати підприємців в регіонах України, що роблять перші кроки в експорті чи лише планують виходити на зовнішні ринки? Хто стане для них опорною точкою та зможе надати консалтингову підтримку?

З жовтня 2020 року Офіс з просування експорту України у співпраці з Інститутом Маркетингу Естонії запустили безкоштовну освітню програму для консультантів “Train the Trainers”, де впродовж шести місяців десять команд з десяти регіонів України, 50 фахівців в сфері експорту, проходитимуть навчання, що допоможе розпочати власну консалтингову діяльність та сприятиме становленню консультаційної спроможності на національному рівні.

Однією із команд Програми стала команда із шести експертів з Волинської області. “Export Consulting Group” — експортний десант фахівців з експорту та міжнародної торгівлі. Експерти команди керуються комплексним підходом у наданні послуг: від  аналізу ринку та підбору бізнес-моделей виходу на ринок до представлення компанії її потенційному клієнту. У складі команди представники Волинської торгово-промислової палати, Офісу з просування експорту та менеджери з експорту комерційних компаній.

Закликаємо дізнатися про фахівців в сфері експорту в Вашому регіоні більше! Читайте їх статтю щодо можливостей Британського меблевого ринку та приєднуйтеся на Сторінку експертів.

Можливості британського меблевого ринку

Сьогодення надиктовує свої непрогнозовані правила гри гравцям міжнародної торгівлі. Але  ми пропонуємо подивитися на це з іншого боку: виклики та перепони — це плацдарм для зростання.

Яскравим прикладом є українська меблева індустрія, що прагне експортувати до Великої Британії.  Карколомний вплив “COVID-19” та трансформація світової буденності, вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу та низка наслідків, що вплинуть на політичне та економічне життя країни можуть стати «експортним трампліном» для українських меблевиків.

Чому ж саме ринок Великої Британії? На сьогоднішній день ця країна є третім світовим імпортером меблів. Впевнено можна підкреслити, що Велика Британія “недоторговує” з Україною: імпортується менше 1 % меблів з України від загального обсягу.

Починаючи з  2017-2018 років. темп зростання обсягів  продажу  меблів  для приміщень прискорився до 4,4-4,5 %. У загальній  структурі продажів найбільші частки припадає на меблі для спалень і меблі для сидіння –34,7 % і 26,9 % відповідно за результатами 2018 року. Далі, з великими відривом йдуть меблі для кухні – 12,3 %. Меблі інших категорій займають від 7 % до 3 %. Згідно з прогнозом “Euromonitor International”, ринок меблів  для приміщень до 2022 року буде стабільно зростати у грошовому виразі на рівні 3-4 % , проте  темп зростання поступово уповільниться.

Також варто підкреслити, що після Брекзіту та адаптації до нових умов економіка країни повинна поступово прискорити своє зростання (до 1,6 % на рік до 2026 року).

Поряд з цим, пандемія стала “тригером прискореної дії” для меблевого сектору Великої Британії. Так, у передріздвяний час у країні “меблевий бум”: можливість подорожувати у цей час досить лімітована, тож британці почали витрачати свої збереження на облаштування осель. Таким чином, збільшився попит на чотиримісні дивани та корпусні меблі. Від початку карантину в деяких меблевих компаніях Британії попит на модульні дивани збільшився на 170 %. А трендом, повернення якого не очікували навіть виробники, стало крісло-мішок, його річні продажі збільшилися на 56 % (продажі британської меблевої компанії).

Набирає обертів і електронна комерція в меблевому секторі. 21 % британських споживачів здійснили покупки меблів онлайн у 2019 році. У 2020 ця цифра ще не підрахована, втім за прогнозами, її можна сміливо множити на два.

Тож, зважаючи на попит всередині Великої Британії на меблі, а також сприятливі зовнішні чинники, українські виробники меблів мають неабиякий шанс приборкати виклики буденності, трансформувавши їх у свій британський “експортний трамплін”.

Довідково: Програму “Train the Trainers” розробив Інститут маркетингу Естонії у співпраці з Офісом з просування експорту. Програму фінансує Державний департамент США (в рамках “Emerging Donors Challenge Program Round Seven”), а також Міністерство закордонних справ Естонії (Проект з питань розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: