09:42, 22 Травня 2024

У Боратинській громаді відбувся фестиваль «Сценічні візерунки»

Українська вишиванка – це не лише національний одяг, вона є символом народної гордості, історичним дороговказом та культурним надбанням. Її важливість не обмежується лише естетикою або модою – це частка історії, що оживає на плечах кожного, хто її носить. Кожен вишиваний візерунок має своє значення – від захисних символів до відтінків рідної землі. Вишиванка є не лише елементом вбрання, це засіб вираження ідентичності та спільної історії.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Днями у Боратинській громаді відбулося цікаве дійство, присвячене Всесвітньому дню української вишиванки – фестиваль «Сценічні візерунки». Він проходив у будинку культури села Гірка Полонка, зібравши сотні учасників та глядачів. Це був перший щорічний фестиваль вишиванки у нашій громаді.

Творчі колективи освітніх закладів громади демонстрували хореографічні та пісенні номери. У рамках конкурсу колективи закладів культури презентували театралізовані уривки п’єс. За результатами оцінювання членами журі перше місце серед сценічних виступів поділили між собою колективи будинків культури сіл Гірка Полонка та Новостав.

Окрім виступів, жителі громади мали змогу зробити фото біля тематичної фотозони «У бабусиних подушках». Автентичності події додавала й виставка українського одягу та ляльок-мотанок. Для наймолодших гостей фестивалю організатори провели майстер-клас зі створення вишитих символів.

Фестиваль об’єднав навколо себе усіх мешканців громади не тільки для того, щоб нагадати про традиції нашого народу. Протягом усіх виступів відбувався збір коштів для вимушено переміщених осіб, які нещодавно приїхали до нашої громади з зони активних бойових дій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: