18:07, 13 Серпня 2018

У Берестечку та Вовчаку фестивалили шанувальники українського фольклору. ФОТО

Козацьке Берестечко та повстанський Вовчак – саме в цих видатних історичних місцях Волині продовжилися заходи Восьмого Міжнародного фестивалю «Берегиня» 11 та 12 серпня 2018 року. Серед гостей – представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування обласного та районного рівнів, а також Міністерства культури України Оксана Іонова.

Про це повідомляє відділ політики облдержадміністрації.

На Горохівщині містечко Берестечко просто майоріли вишиванки козаків та козачок. Скрізь линула автентична й мелодійна українська пісня. У рамках театралізованого дійства «Козацька слава у віках» глядачів зачаровували танці, фольклорні композиції та вірші у виконанні аматорів районної сцени, гостей із різних куточків Волині, України та світу. Щодо решти присутніх на фестивалі, то вони мали змогу взяти участь у різноманітних майстер-класах, оглянути виставки виробів майстрів народного мистецтва та навіть придбати щось цікаве на ярмарку.

Що стосується Турійщини, то в історико-культурному комплексі «Вовчак. Волинська Січ», де зародилась Українська Повстанська Армія, відбулася мистецька акція «Ми – нащадки своїх героїв». Розпочалося дійство урочистою ходою. Опісля, учасники фестивалю поклали квіти до місць поховання Героїв, котрі поклали життя за волю України та урочисто виконали Державний Гімн.

Поміж тим, гості «Берегині» мали можливість оглянути повстанську криївку, хату-музей, у якій відтворено побут початку ХХ століття, пройтися окопами, помолитися у храмі Всіх святих землі Української, а також придбати на згадку про Вовчак вироби майстрів народного мистецтва Турійщини.

Виконання українських пісень та танців не залишили байдужим жодного з присутніх на святі. Відтак, вони висловили сподівання, що наступний фестиваль відбудеться не за 5 років, а в найближчому майбутньому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: