12:07, 07 Липня 2022

Турійськ відзначив 925-ту річницю

З днем селища турійчан вітали представники влади.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Зі зрозумілих причин святкування відклали до кращих часів. Дату заснування Турійська  відзначили урочистими зборами, участь у яких взяли місцеві депутати та громадський актив.

Голова Турійської громади Олексій Безсмертний зауважив, що селище вважається найдавнішою заселеною територією Волині. Перша писемна згадка про нього в «Повісті минулих літ» датована 1097 року. А в 1759 році містечку надали Магдебурзьке право.

Голова облради Григорій Недопад зазначив, що в нинішні складні для всієї України часи турійчани активно працюють для перемоги. Тут готують та постійно передають на передову смаколики для воїнів, плетуть маскувальні сітки, купують необхідну амуніцію та надають прихисток тим українцям, які тікають від війни.

“Не кожне місто чи селище може похизуватися такою давньою історією. Та найголовніше в Турійську – це щирі, добрі та чуйні люди, справжні патріоти України. Ви організували гуманітарний штаб, прийняли більше тисячі тимчасово переміщених осіб, щодня працюєте для того, аби наблизити нашу перемогу. На жаль, війна вносить свої корективи, але переконаний, що наступну річницю Турійська будемо святкувати вже разом з перемогою і всі разом”, – підкреслив Григорій Недопад.

Також голова облради передав для гуманітарного штабу громади речі першої необхідності для малюків і дорослих.

З нагоди свята народний депутат Вячеслав Рубльов вручив очільнику Турійщини вітальну адресу від голови Верховної Ради Руслана Стефанчука.

“Вдячний вам за налагоджені тісні зв’язки з європейськими країнами щодо гуманітарної допомоги, організовані благодійні акції, концерти, спортивні змагання зі збору коштів для підтримки Збройних Сил України. Витримка, терпіння, громадська відповідальність – це особистий внесок кожного в довгоочікувану перемогу”, – наголосив народний депутат.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: