19:26, 09 Липня 2019

ЦВК оголосила попередження двом кандидатам з Волині

8 липня Центральна виборча комісія оголосила попередження двом кандидатам в одномандатних виборчих округах № 21 та № 23 в межах Волинської області через порушення ними термінів відкриття рахунків виборчих фондів. Відповідне рішення оформлене постановою ЦВК.

Про це інформує громадська мережа “ОПОРА”.

Зокрема, відповідно до постанови Центральної виборчої комісії № 1537 “Про оголошення попередження  кандидатам у народні депутати України,  зареєстрованим в одномандатних виборчих округах  на позачергових виборах народних депутатів України  21 липня 2019 року” від 8 липня 2019 року попередження ЦВК оголосила двом “мажоритарникам” з Волині: кандидату по округу № 21 Олегу Місіруку (самовисування) та кандидату по округу № 23 Тарасу Бойку («Рідне місто»).

У постанові йдеться, що відповідно до частини першої статті 48 Закону України «Про вибори народних депутатів України» кандидат у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі зобов’язаний відкрити рахунок свого виборчого фонду не пізніш як на десятий день з дня його реєстрації Центральною виборчою комісією.

Кандидатами в народні депутати України, зареєстровані в одномандатних виборчих округах № 21 та № 23 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, Олегом Місіруком та Тарасом Бойком, в установлені частиною першою статті 48 Закону терміни рахунки виборчих фондів не відкрито згідно з повідомленнями банків.

Відтак, відповідно до пункту 6 частини 2 статті 61 Закону в разі порушення кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі терміну відкриття рахунку свого виборчого фонду йому оголошується попередження, що і зробила ЦВК під час свого засідання 8 липня.

До слова, Центральна виборча комісія листами від 28 травня та 13 червня  2019 року зверталася до Національного банку України, зокрема з роз’ясненнями щодо відкриття поточних рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року з метою доведення їх до відома банків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: