15:49, 27 листопада 2018

Цьогоріч за рахунок державних коштів придбають житло для 17 дітей-сиріт Волині

Починаючи з 2017 року з державного бюджету виділяють кошти для забезпечення житлом дітей-сиріт. Зокрема, минулоріч Волинська область отримала більше 3,3 млн грн. Натомість, у 2018 році обсяг державної субвенції становить 6,9 млн грн.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Зокрема, як повідомляє начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук, частину цих коштів, а саме 1 млн 940 тис. грн наразі виділили для початку робіт із будівництва нового житла для дитячого будинку сімейного типу в місті Рожище. Замовником будівництва є Рожищенська міська рада, яка є власником земельної ділянки та у подальшому буде приймати будинок на баланс. На сьогодні виготовили проектну документацію, отримали експертний висновок та планують оголошення тендеру.

Окрім того, днями в головній адмінбудівлі краю під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Мишковець провели засідання комісії з питань визначення напрямів та об’єктів, на які спрямують у 2018 році субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа, де вивчили пропозиції міських рад, райдержадміністрації та об’єднаних територіальних громад щодо придбання об’єктів нерухомості для забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа.

Так, розподілили решту субвенції з державного бюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт. Отож, цьогоріч очікується придбання 12 квартир для 17 осіб з числа дітей-сиріт.

До слова, у 2017 році за кошти субвенції придбано 1 будинок та 7 квартир для 11 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Поруч із тим, з 2012 року на Волині діє обласна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.  Її реалізують на умовах співфінансування видатків з обласного, міських, районних, сільських, селищних бюджетів.

Усього за час дії Програми у 2012–2016 роках освоїли кошти у сумі 16 млн 156 тис. грн, з них – 7 млн 357 тис. грн – кошти обласного бюджету. Як результат, придбали соціальне житло для 150 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Разом із тим, проведено ремонтні роботи у житлі, яке належить на праві власності 182 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа.

Варто також додати, що за ініціативи облдержадміністрації, рішенням обласної ради від 2 лютого 2017 року № 10/29 затвердили обласну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2017–2021 роки.

Відтак, у 2017 році для цих цілей освоєно більше 7 млн грн, з них – 3,8 млн грн – кошти обласного бюджету. За ці кошти придбано 19 соціальних квартир та будинків. Всього минулого року забезпечили соціальним житлом 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Провели ремонтні роботи у житлі, яке належить на праві власності, 21 дитині та особі цієї категорії.

Варто зазначити, що житло, яке купують за кошти програми – соціальне. Воно перебуває на балансі сільських, селищних та міських рад і надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа виключно в користування, на підставі договору найму.

На 2018 рік розпорядженням голови облдержадміністрації для виконання заходів Програми розподілили між місцевими бюджетами кошти у сумі 2 млн 790 тис. грн, відповідно до асигнувань, затверджених у місцевих бюджетах. Наразі придбали житло для 8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, запланували до кінця року придбання житла ще для 4 осіб. Окрім того, проводять ремонтні роботи у житлових приміщеннях, які належать на праві власності, 18 дітям та особам з цієї категорії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: