10:05, 03 Грудня 2019

Третина ковельчан з острахом ставиться до ВІЛ-інфікованих

У Ковелі провели експрес-опитування серед мешканців міста з питань обізнаності щодо ВІЛ/СНІДу. 

Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Щорічно першого грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який було започаткували у 1988 році, після того як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо цієї недуги.

Згідно з даними кабінету «Довіра» Ковельського МТМО у нинішньому році у Ковельському районі виявлено 25 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 1 – вагітна, 3 дітей , які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів, 20 людей – носії інфекцій, що передаються статевим шляхом, 2 особи, що мають наркозалежність. Станом на 1 грудня на диспансерному обліку перебуває 256 ВІЛ- інфікованих, з них хворих на СНІД ( клінічно виражена ВІЛ-інфекція) – 54 особи. В 2019 році померло 15 хворих від СНІДу — і це тільки за офіційними даними!

Щороку впродовж листопада – грудня у Ковелі відбуваються різноманітні заходи до Всесвітнього дню боротьби зі СНІДом, які привертають увагу широкої спільноти до проблеми ВІЛ-інфекції та її соціальних наслідків.

Цьогоріч напередодні першого грудня Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з ГО «Альфа –клуб» провели власне експрес-опитування серед ковельчан стосовно їхньої обізнаності щодо ВІЛ/СНІДу. Організатори акції намагалися переконати співрозмовників у тому, що тестування на ВІЛ передбачає не лише виявлення інфекції, а й надання їм вичерпної інформації про особливості хвороби та ризики поведінки.

За результатами опитування 95,3 % ковельчан знають про шляхи передачі ВІЛ-інфекції. Решта 4,7 % губляться у відповідях, і це переважно діти до 14 років.

Також виявили, що більшість , переважно особи жіночої статі (51,1 %), проходили тест на ВІЛ-інфекцію. 48,9 % респондетів не обстежувались і вважають це недоречним у їх віці (опитувані яким за 55 років).

Більше половини ковельчан ( 53,4 %) толерантно та зі співчуттям ставляться до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Деякі з них (9,3 %) готові допомогти ліками та матеріально. 30,4 % негативно та з острахом відносяться до цієї категорії людей, що в свою чергу призводить до ворожості, морального насилля та осудження. 6,9 % займають нейтральну позицію до хворих на ВІЛ/СНІД.

На запитання «Чи готові особисто спілкуватися і регулярно перебувати поруч із людьми, які живуть з цією хворобою?», 86,1 % респондентів дали ствердну відповідь, лише 13,9 % — висловили готовність припинити усілякі контактти з ними.

Соціальні працівники також цікавились, чи знають жителі нашого міста, де можна обстежитись на ВІЛ-інфекцію. Лише 27,9 % опитаних позитивно відповіли на поставлене запитання.

Завдяки тісній співпраці Ковельського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Ковельської «Клініки дружньої до молоді» ковельчанам під час проведення опитування роздали презервативи, як один з основних засобів захисту від ВІЛ/СНІД.

На думку соціальних працівників, потрібно пожвавити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Це сприятиме подоланню страху, хибних стереотипів і упередженого ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Сьогодні в усьому світі ВІЛ-інфекцію визнано хронічним захворюванням, особливістю якого є своєчасне призначення пацієнту пожиттєвої високоактивної антиретровірусної терапії. Специфічні препарати здатні призупинити процес руйнування імунної системи, що дозволяє людині продовжувати повноцінне життя та залишатися соціально активною у суспільстві.

Є надія, що проведені заходи привернуть увагу містян до проблем епідемії ВІЛ-інфекції та її масштабів. Люди повинні зрозуміти, що СНІД – це не просто проблема сьогодення, а підступна небезпека для розвитку всього суспільства. Усвідомлюючи таку реальну загрозу для існування людства, ми не можемо залишатись байдужими і повинні оберігати себе та дбати про інших.

Інформація для всіх: у Ковелі працює кабінет “Довіра” (анонімне і безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД), що знаходиться у поліклінічному відділенні Ковельського МТМО по вул. Театральній, 16.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: