13:54, 11 Грудня 2019

Тренери волинського спортивного клубу стали призерами на чемпіонаті України

5-7 грудня у Харкові проходив чемпіонат України з грепплінгу. Волинську область представляв основний тренерський склад спортивного клубу “GARDA”, тренери якого здобули призові місця.

Про це повідомляє прес-служба клубу “GARDA”.

Поєдинки на Чемпіонаті проводили у версіях GI та no Gi (в кімоно та без). Так, тренери та діючі спортсмени клубу GARDA Іван Сильман та Дмитро Ковальчук вибороли бронзи у своїх вагових категоріях та здобули можливість отримати звання «кандидатів у майстри спорту з грепплінгу».

Як пояснив головний тренер клубу GARDA Михайло Савчук, цей чемпіонат мав досить високий рівень конкуренції та потужний рівень самих бійців. Основну частину учасників складали досвідчені і титуловані борці. В кожній ваговій категорії було багато переможців чемпіонатів Європи та світу, а відповідно це майстри спорту, й навіть заслужені майстри спорту. Тому всі сутички були непрості і дуже запеклі.

Загалом захід зібрав з 19 областей України 270 учасників. Чемпіонат організовувала Федерація панкратіону та грепплінгу Харківської області. Змагання пройшли на національному рівні за підтримки Федерації панкратіону та грепплінгу України.

Зазначають, що зважаючи на те, що спортсмени клубу відвідують чемпіонати з грепплінгу та бразильського джиу-джиту, ці види спорту мають свої відмінності.

«У більшості бразильське джиу-джитсу (БДД) й грепплінг дуже схожі. Основні відмінності є в нюансах правил і в розподілі вагових категорій. Наприклад, в  грепплінгу нема розподілу борців за рівнем поясів  та майстерності. Тобто на цьому чемпіонаті боролися між собою досвідчені з менш досвідченими, білі з синіми поясами. Як правило всі борці незалежно від їхнього рівня майстерності розподіляються на подібних змаганнях лише за ваговими категоріями», – пояснює спортсмен.

«Ще однією суттєвою різницею є те, що у грепплінгу дозволяють робити майже всі види больових прийомів на ноги, які в БДД дозволяють робити тільки спортсменам, що досягли певний рівень «пояса». Також відрізняється система нарахування балів та попереджень. І основну частину борців-грепплерів складають ті, хто переважно полюбляє боротися в No GI (без кімоно). А в БДД – навпаки», – додав Михайло Савчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: