20:48, 03 листопада 2021

Товариство польського мистецтва відновило могили земляків на кладовищі у Володимирі-Волинському

Міський голова Ігор Пальонка узяв участь у літургії, яка відбулась 2 листопада на Лодомирському кладовищі біля відновлених могил польських жителів Володимира-Волинського кінця XIX– початку XX століть. Захід відбувся за участю Генерального Консула Республіки Польща у Луцьку Славоміра Місяка та голови товариства польського мистецтва «Барви Рубежів» Георгія Ролінгера.   

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Літургію, яка співпала із днем, коли віряни римо-католицької церкви моляться за спасіння душ усіх мирян, відслужив єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський разом із ксьондзом Лєшеком Кошлягою. За упокій душ померлих прийшли помолитись і прихожани  костелу Іоакима та Анни.

Як розповів Георгій Ролінгер, минулого року члени товариства польського мистецтва наводили лад на колишньому польському цвинтарі у місті Камінь-Каширський, а у Володимирі-Волинському  реставрацію кількох могил польських громадян на Ладомирському кладовищі здійснили з ініціативи депутата міської ради Костянтина Зінкевича, який очолює місцевий осередок товариства.

Після панахиди за померлими, покладання квітів і запалених лампадок до могил, відбулося спілкування міського голови Ігоря Пальонки з Генеральним Консулом Славоміром Місяком щодо майбутньої співпраці у напрямку реставрації польських пам’яток культури у Володимирі-Волинському, зокрема, щодо можливості реставрації костелу Іоакима та Анни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: